Gorzów: drzewa

i

Autor: SG

W Gorzowie będzie więcej drzew. Wiemy gdzie będą sadzone

2022-11-15 13:45

Pieniądze na dodatkowe sadzonki udało się zaoszczędzić z ostatniego przetargu na nasadzenia. Dodatkowe drzewa pojawią się w różnych miejscach na terenie miasta. Będą to lipy, klony, kasztanowce, jesiony i śliwy.

Są oszczędności, będą dodatkowe nasadzenia. W Gorzowie pojawią się 74 drzewa, ekstra. Pieniądze na nie udało się zaoszczędzić w przetargu na... nasadzenia. Drzewa pojawią się w pasach drogowych ulic Głowackiego, Piłsudskiego, Fabrycznej, Poznańskiej oraz na skwerze Bauera przy ulicy Wawrzyniaka, na placu zabaw przy Sulęcińskiej i w parku Siemiradzkiego. Do ziemi trafią sadzonki lipy drobnolistnej, klonu polnego, kasztanowca czerwonego, jesionu wyniosłego i śliwy wiśniowej.

Lokalizacja nowych drzew oraz ich gatunki zostały wybrane tak, żeby można było je posadzić jeszcze w tym roku. Wydział gospodarki komunalnej i transportu publicznego uzgadnia terminy z firmą, która wykona nasadzenia - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu.

W ostatnich tygodniach w wyniku różnych akcji posadzono w Gorzowie 400 drzewek. Pod koniec roku zacznie się z kolei wycinka uschniętych, stwarzających zagrożenie drzew. Pod topór pójdzie ponad 350 sztuk.

QUIZ na dobre maniery!

Pytanie 1 z 8
Kto ma pierwszeństwo w drzwiach?