Szparagi w zalewie: domowe przetwory ze szparagów

i

Autor: thinkstockphotos.com szparagi w zalewie przepis

W czerwcowy weekend skosztujemy potraw ze szparagów

2023-02-02 9:57

Gorzowianie w internetowym głosowaniu wybrali szparaga, jako podstawowy składnik dań tegorocznej edycji Nocnego Szlaku Kulinarnego. Właśnie ruszył nabór chętnych do udziału w akcji gorzowskich restauratorów.

Wydarzenie zaplanowano w piątek 16 czerwca w godzinach 16.00-24.00 i w sobotę 17 czerwca w godzinach 13.00-24.00, a jego organizatorem jest Prezydent Miasta Gorzowa.

W ramach kulinarnej rywalizacji każda z restauracji przygotowuje jedno degustacyjne danie/przekąskę/napój na bazie produktu, którym są szparagi. Będzie ono przygotowywane na koszt lokalu, a cena porcji degustacyjnej nie może przekroczyć 15 zł.

Polecany artykuł:

Szparagi wygrały z truskawkami

Każdy lokal biorący udział w Nocnym Szlaku Kulinarnym ubiega się o tytuł „Królowej/Króla Gastronomii” i będzie oceniany przez mieszkańców. Każdy z nich po zakupie degustacyjnego dania/przekąski/napoju otrzyma pieczątkę z logo lokalu na swojej karcie do głosowania, a następnie oceni zakupione danie/przekąskę/napój według trzech kategorii; smak, prezentacja potrawy i obsługa lokalu. W każdej kategorii można zdobyć maksymalnie pięć punktów, w skali od 1 (najniższa ocena) do 5 (najwyższa).

W 2021 roku, w pierwszej edycji naszej zabawy, bohaterem był miód, a przed rokiem ziemniak. Przed dwoma laty zwyciężyła restauracja Łubu Dubu, a w ubiegłym roku Karmnik Bistro. Imprezy odbywały się na początku września, tym razem będzie to połowa czerwca.

Restauratorzy swój udział zgłaszają poprzez wypełnienie formularza i przesłanie go pocztą elektroniczną na adres: biznes@um.gorzow.pl. W rubryce „temat maila” należy napisać: „Zgłoszenie NSK 2023 + nazwa lokalu”. Można się również zgłosić osobiście, w Wydziale Obsługi Inwestora i Biznesu UM przy ul. Myśliborskiej 34, w pokoju nr 2.

QUIZ. Jakiego słowa to synonim? Nowy test dla mistrzów. Jest jeszcze trudniej

Pytanie 1 z 10
Oberżyna to...