Gorzów WIelkopolski

i

Autor: Jan M/cc/wikipedia.org Gorzów WIelkopolski

Od 1 lutego można zgłaszać swoje pomysły do budżetu obywatelskiego

2023-01-31 14:10

Budżet Obywatelski, to wydzielona część pieniędzy z budżetu miasta, którą można przeznaczyć na inicjatywy własne mieszkańców. W Gorzowie 1 lutego ruszy kolejna edycja - na rok 2024.

W tym roku zostaje zwiększona liczba kategorii. Do tej pory mieszkańcy naszego miasta mogli zgłaszać projekty w 12 różnych kategoriach, a teraz będzie ich aż 14, czyli kategorie: ogólnomiejskie i oświatowe oraz 12 rejonowych. Wszystko to przez oddzielenie Osiedla Europejskiego od osiedla Staszica oraz obszaru przy Chwalęcicach od osiedla Piaski i Górczyn.

Co należy zrobić, aby zgłosić pomysł w BO 2024?

Wystarczy pobrać z miejskiej strony internetowej z zakładki Budżet Obywatelski formularz zgłoszeniowy i wypełniony dostarczyć do kancelarii ogólnej Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4. Swoje pomysły można zgłosić przez platformę gorzow.konsultacjejst.pl

Nabór wniosków potrwa do niedzieli 12 marca. 16 lutego o godz. 17.30 w Klubie Jedyna przy ul. Chrobrego odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące BO, a 21 lutego zaplanowano się maraton pisania wniosków.

Czym jest Budżet Obywatelski?

Budżet obywatelski to nieformalny zwrot określający wydzieloną część budżetu samorządu terytorialnego (najczęściej budżetu miasta), w ramach którego wyznaczona odgórnie kwota wydatków przeznaczona jest na inicjatywy i projekty inwestycyjne bezpośrednio zgłaszane przez społeczeństwo lokalne.

Sonda
Najlepsze sushi w Gorzowie to...