gorzów

i

Autor: archiwum redakcji Tak było na Widoku. Warto pomyśleć gdzie parkujemy samochody.

Uwaga! Mocno powieje w Gorzowie, a na Kombatantów znów prace

2021-10-21 7:12

Wydane jest na dzisiaj ostrzeżenie drugiego stopnia o mocnym wietrze, prędkość może wynieść w szczytowym momencie nawet 100 km/h! Kierowcy muszą z kolei pamiętać o pracach, które ponownie zaczęły się na Kombatantów.

Drogowcy znów pojawili się na Kombatantów. Kierowcy muszą uważać na utrudnienia. Prace wykonuje firma Eurovia na 250 metrowym fragmencie od Grota-Roweckiego do Bora-Komorowskiego. To ciąg dalszy remontu, którego pierwszy etap zakończono w połowie września. Na skrzyżowaniu Kombatantów z Szarych Szeregów ma powstać rondo. Wszystko teoretycznie powinno potrwać do połowy listopada, ale trzeba pamiętać, że pierwszy etap zakończył się z dwutygodniowym poślizgiem.

Wczoraj zaczął się również remont ulicy Batalionu Zośka. Ważną informacją jest to, że na pierwszym etapie prac będzie zakaz parkowania po lewej stronie. Na Trasę Nadwarciańską drogowcy wejdą z kolei w przyszłą środę, żeby jeszcze przed Wszystkich Świętych sfrezować nawierzchnię. Prace wciąż trwają na Kasprzaka, więc ten rejon Gorzowa od przyszłego tygodnia może być naprawdę zapalny pod względem korków.

Pamiętajcie też o remoncie fragmentu Żwirowej między Zagłoby a Bazaltową. Jest tam sygnalizacja świetlna, która steruje ruchem wahadłowym. Zamknięty jest również fragment Teatralnej pomiędzy Ogrodową a Szpitalną. To w związku z pracami nad przedłużeniem ulicy Spichrzowej.

Zmiana w organizacji ruchu może za niedługo nastąpić na skrzyżowaniu Chrobrego i Wybickiego. Tam drogowcy wylali już warstwę ścieralną. Trzeba być czujnym, wszystko może zmienić się na dniach, ale będzie Was o tym na bieżąco informować. Wciąż nie pojeździcie za to przez Mieszka I.

Warto wspomnieć, że trochę się zmieniła organizacja ruchu na remontowanej ulicy Okólnej. Drogowcy postępują i z ronda Solidarności generalnie da się już tam wjechać i nawet dojechać do skrzyżowania z Bema. Prace przesunęły się teraz dalej. Inwestycja pochłonie jakieś 550 tysięcy złotych. W remoncie wciąż też Słoneczna i Długosza chociażby.

Powieje dzisiaj naprawdę mocno. Od 10 do 20 średnia prędkość ma wynieść 45 km/h, a w szczytowych momentach nawet sto! Uważajcie na siebie. Będzie deszczowo, w mniejszym lub większym stopniu może padać od rana do wieczora. Idzie zmiana pogody, o poranku na gorzowskich termometrach będzie jeszcze jakies 16-17 stopni, wieczorem już nawet 10. Towarzyszyć temu będzie bardzo niskie ciśnienie, więc będzie trzeba wspierać się kawą.

Rekordy budowlane

Pytanie 1 z 10
Najwyższy budynek w Europie? Nie mylić z najwyższym budynkiem w UE, którym jest warszawski Varso Tower (310 m). Chodzi o Lakhta Center (Łachta Centr) w Peteresburgu (Rosja), czyli siedzibę Gazpromu. Jak wysoki jest wieżowiec Lakhta Center?
Wieżowiec Lakhta Center
Daria niczym Amy Winehouse. Magiczne wykonanie w ESKA Live