Korek

i

Autor: Alexander Grishin/Pixabay Uważajcie na drogach

Utrudnienia na S3 w kierunku morza. Kolizje i ogromne korki!

2023-08-12 12:23

W sobotę (12.08) na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3 doszło aż do pięciu kolizji! Z uwagi na duży ruch związany z planowanymi wyjazdami nad morze, na trasie występują poważne utrudnienia, a korki sięgają kilkunastu kilometrów.

Ten dzień nie rozpoczął się dobrze dla wszystkich, którzy w związku z zapowiadaną słoneczną pogodą postanowili się wybrać nad morze. Od godziny 8:00 rano na lubuskim odcinku S3 doszło do pięciu poważnych kolizji, które spowodowały spore utrudnienia w ruchu.

Sobotnie kolizje na trasie S3

Najgroźniejsza sytuacja miała miejsce na wysokości Skwierzyny, gdzie zderzyło się ze sobą aż pięć aut. Jedna osoba została poszkodowana, a na miejscu, czyli na 111. kilometrze S3, ruch odbywa się z ograniczeniami i prowadzony jest przez węzeł Skwierzyna-Zachód.

To jednak nie koniec, bo do kolizji doszło też na wysokości Trzebiszewa, gdzie zderzyły się cztery auta, oraz na wysokości Deszczna, gdzie w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe.

Wcześniej, również na trasie S3, ale w okolicach Goleniowa i Szczecina, zapalił się samochód osobowy co również spowodowało poważne utrudnienia w ruchu. 

Ogromne korki na S3. Jadąc w stronę morza trochę postoisz

Poranne kolizje i duże natężenie ruchu na S3 spowodowały, że już około godziny 8:30 na trasie zaczęły się tworzyć korki.

Na wysokości Skwierzyny, w kierunku północnym, utworzył się korek, który początkowo miał ok. 10 km. Auta jadą w nim bardzo wolno. Do tego zakorkowana jest sama Skwierzyna, do której zjeżdżają niektórzy kierowcy, by ominąć zator tzw. starą trójką.

Po godzinie 9:00 korek sięgał już prawie dwudziestu kilometrów!

Sonda
Stałeś/aś kiedyś w korku drogowym?
Kuriozalny korek w Policach!