gorzów most kostrzyn 1

i

Autor: facebook.com/WardbudSA Przy starym moście pojawiły się problemy.

Inwestycja

Uszkodzony został most drogowy na Warcie. Tworzą się korki!

2023-07-07 12:50

Jeden pas został zamknięty, ustawiono sygnalizację świetlną i wprowadzono ruch wahadłowy. Pod koniec tygodnia po pracy tysiące osób jedzie z Niemiec do Polski i tworzą się zatory. To trasa tranzytowa.

Do awarii doszło w poniedziałek [3.07]. W Kostrzynie jedno z przęseł zostało uszkodzone przez pojazdy obsługujące budowę nowego mostu kolejowego. Od strony Słońska, Słubic i Niemiec kierowcy stali w korku grubo ponad godzinę. Dochodziło do dantejskich scen np. jazdy slalomem, po poboczach, w niektórych autach skończyło się paliwo.

Uszkodzenie może wpływać na nośność konstrukcji. Wstępna ekspertyza wykazała, że można korzystać z obiektu, ale przy ograniczeniach, czyli ruchu wahadłowym i prędkości do 30 km/h. Utrudnienia potrwają jakiś czas, bo trzeba przygotować plan naprawy. Dopiero wtedy drogowcy ruszą z robotami.

gorzów most kostrzyn 2

i

Autor: facebook.com/WardbudSA Pojawił się problem z przęsłem. Obok powstaje tymczasowa przeprawa.

Trwają wakacje i do Niemiec czy to do pracy czy w celach turystycznych jeździ dużo osób. Nie pozostaje im nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i stać w korkach lub skorzystać z drogi alternatywnej np. przez Słubice i nadłożyć około 30 kilometrów.

Absurd drogowy na nowo powstałym rondzie w Gorzowie. Kierowca dwukrotnie wjechał pod prąd!

Znaki drogowe musi znać każdy kierowca. Czy pamiętasz wszystkie? Quiz

Pytanie 1 z 10
Jaki to znak?
znak drogowy
Listen on Spreaker.