szynobus lubuskie

i

Autor: FB Lubuskie

Kolej Lubuskie

Urząd marszałkowski deklarację podtrzymał, teraz piłeczka po stronie ministerstwa

2023-04-19 12:46

Coraz bliżej wielkiej inwestycji kolejowej, która może objąć m. in. remont kładki dla pieszych na moście kolejowym w Gorzowie, tory do strefy ekonomicznej, czy szybsze połączenie z Poznaniem przez Międzychód.

Projekt samorządowy ma szansę wrócić na listę główną programu Kolej Plus, w układance brakowało tylko deklaracji województwa o wsparciu dla tej inwestycji. Jak jednak podkreśla Marcin Jabłoński z zarządu województwa, to jeszcze nie koniec:

Chcę powiedzieć i wyjaśnić, że nie ma jeszcze decyzji. Jakiś czas temu w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja, że jest już decyzja, chyba pierwszy poinformował o tym prezydent Gorzowa. Nie mamy pretensji, bo Gorzów od samego początku jest mocno zaangażowany w prace nad tym projektem.

Jak podkreślił, czas oczekiwania na decyzję ministra infrastruktury, oraz podpisanie umowy może wynieść nawet kilka miesięcy.

Jeżeli się uda, 85 % inwestycji wartej ponad 330 mln złotych pokryje rząd. Połowę z reszty kwoty wyłoży wtedy województwo, a drugą połowę zainteresowane samorządy, w tym Gorzów. Projekt miałby być zrealizowany w ciągu 7 lat.

QUIZ: Jak dobrze znasz serial "M.A.S.H."?

Pytanie 1 z 10
1. Pseudonim kapitana Pierce pochodzi z powieści...