Wycieczka rowerowa

i

Autor: M.Pa

ROWER

Urokliwe ścieżki rowerowe w Gorzowie i okolicy. Najlepsze na wakacyjną wycieczkę

2024-06-25 11:01

Lato w pełni, na niebie nie brakuje słońca, a to sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. W tym czasie wielu z nas z chęcią sięga po rower i wyrusza w poszukiwaniu przygód. Zanim ruszysz w trasę, sprawdź najlepsze i najpiękniejsze ścieżki rowerowe w okolicy.

W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli dlaczego warto jeździć na rowerze? 

Jedną z pierwszych, od razu nasuwających się korzyści wynikających z jazdy na rowerze jest utrzymanie prawidłowej masy ciała. Tak jak każda aktywność fizyczna tak i rower sprawia, że zrzucamy zbędne kilogramy i kształtujemy sylwetkę. Szacuje się, że podczas godzinnej jazdy człowiek spala od 300 do 800 kalorii (wszystko zależy od prędkości oraz uwarunkowań terenu — im bardziej stromo, tym większy wysiłek i więcej spalonych kalorii).

Oprócz tego jazda na rowerze wpływa na układ krążenia, a nawet na serce. Poprawia wydolność i gwarantuje silniejsze mięśnie. Dzięki takim przejażdżkom człowiek czuje się też lepiej: podnosi się poziom endorfin i poprawia samopoczucie, a jazda na świeżym powietrzu dotlenia organizm.

Trasy rowerowe w Gorzowie i okolicy

Wokół Gorzowa jak i w samym mieście nie brakuje atrakcyjnych ścieżek, po których mogą się poruszać rowerzyści. Samo miasto nastawia się też bardziej na jednoślady i przy większości nowych inwestycji drogowych pojawiają się nowe trakty pieszo-rowerowe.

Sprawdziliśmy więc najlepsze trasy rowerowe, na które możesz się wybrać samodzielnie, z dziećmi lub z przyjaciółmi!

1. Gorzów-Wawrów-Kłodawa-Mironice-Santocko-Gorzów

Tę trasę warto zacząć pod gorzowską Katedrą. Następnie ścieżkami rowerowymi można się dostać aż do Santocka. W połowie drogi czas na odpoczynek nad kłodawskim jeziorem.

Trasa: ok. 35 kmCzas drogi: od 3 do 5 godzin

2. Gorzów-Baczyna-Racław-Stanowice-Bogdaniec-Gorzów

W trakcie tej przejażdżki można zwiedzić pałace w Racławiu i Stanowicach, a także rezerwat przyrody i ścieżkę edukacyjną w okolicach Bogdańca. Ta trasa na pewno sprawdzi się w przypadku osób lubiących nieco szybszą jazdę, bo przewiduje długi zjazd w leśnym otoczeniu na odcinku od Stanowic do Bogdańca.

Trasa: ok. 37 kmCzas jazdy: 3-5 godzin

3. Szlak rowerowy północ-południe

To trasa dla amatorów długich dystansów, którzy chcieliby się wybrać w kilkudniową wycieczkę. Przewiduje ona objazd po następujących miejscowościach: Kłopotowo-Witnica-Mościce-Cychry-Namyślin-Świerkocin-Bogdaniec-Lubno-Lubiszyn-Gajewo-Staw-Brzozowiec-Ciecieszyce-Gorzów-Kłodawa.

4. Trasa pieszo-rowerowa "Szlak Dolnej Kłodawki"

To niezwykle urokliwe miejsce, przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas na świeżym powietrzu. Drogi nie są wymagające i bez trudu pokona je nawet ktoś nie zaprawiony w rowerowym boju.

Zobacz też: IX Gorzowska Nadwarciańska Dycha

Sonda
Lubisz jeździć na rowerze?
Budowa ścieżki rowerowej nad Rudawą w Krakowie