Miasto Gorzów, zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva.com

MIASTO

Urodziny Gorzowa coraz bliżej. Sprawdź plan koncertów!

2023-06-27 11:46

Przed nami obchody 766. urodzin Gorzowa. Prezydent Jacek Wójcicki postanowił, że będziemy świętować przez cały weekend na trawiastych terenach nadwarciańskich przy ulicy Wał Okrężny. W sobotę (1 lipca) odbędzie się piknik, który zakończy się dyskoteką, a w niedzielę (2 lipca) będą koncerty miejscowych artystów, którzy cieszą się sławą w całej Polsce.

Urodziny Gorzowa coraz bliżej. Sprawdź plan weekendowych imprez!

W sobotę o godzinie 19:00 na scenie pojawi się Dziubek Band wraz ze specjalnymi gośćmi: Kubą Badachem, Liroyem, Marią Sadowską, zespołem No Logo oraz Martą Kołodziejczyk (finalistką programu "The Voice of Poland"). Ich występy będzie można podziwiać w trakcie biesiadnego stołu. Około 21:30 rozpocznie się Awiński Show, a po nim zaplanowana jest Dyskoteka z Radiem Gorzów, na której wystąpi młoda gorzowska wokalistka Martyna Cyrko.

W niedzielę, rozpoczynając od godziny 18:00, odbędą się występy artystów z Gorzowa, którzy są znani w całej Polsce. Na początku zobaczymy Gorzowską Orkiestrę Dętą wraz z zaproszonymi gośćmi: Błażejem Królem, Krystyną Prońko, Przemkiem Raminiakiem, Aleksandrem Kaczukiem-Jagielnikiem oraz Moniką Makowską-Wiącek. O godzinie 19:15 wystąpi sam Błażej Król, a o 20:30 będzie czas na występ Dawida Kwiatkowskiego.

Z okazji rocznicy urodzin Miasta, Urząd Miasta przygotował specjalne urodzinowe kartki. To wyjątkowa okazja, aby napisać życzenia dla Gorzowa. Przygotowaliśmy ponad tysiąc kart pocztowych, które będą dostępne do odebrania w różnych miejscach. Można je będzie odebrać w Urzędzie Miasta przy ul. Sikorskiego oraz Myśliborskiej, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Kazimierza Wielkiego, a także w instytucjach kulturalnych, restauracjach i kawiarniach znajdujących się w centrum miasta.

Miasto serdecznie zaprasza wszystkich, aby napisali, czego życzą Gorzowowi na nadchodzące lata i przynieśli ze sobą podpisane kartki na urodzinową zabawę. W pobliżu sceny będzie ustawione specjalne prezentowe pudełko w formie urny na karty do głosowania.

Podczas urodzinowych koncertów, które odbędą się 1 i 2 lipca, prowadzący będą przeprowadzać mini losowanie, a wybrani nadawcy kartek będą mieli szansę na wygranie różnych upominków, w tym unikatowych urodzinowych koszulek. Będzie to dodatkowy powód, aby wziąć udział w zabawie, napisać życzenia dla Gorzowa i mieć szansę na wyjątkowe nagrody.

Przypomnijmy, że data 2 lipca przypadająca w tym roku jest szczególna, ponieważ mija dokładnie 766 lat od nadania praw miejskich Gorzowowi. Właśnie tego dnia, czyli 2 lipca 1257 roku, Jan I, margrabia brandenburski z rodu Askańczyków, zainicjował lokację miasta Gorzowa. Taka precyzyjna data lokacji jest rzadko spotykana i stanowi ważny punkt w historii miasta. Jest to doskonała okazja, aby świętować tę długą i bogatą historię oraz wkład Gorzowa w rozwój regionu.

Gorzów ma swojego Neptuna. Zamiast trójzębu... hulajnoga
Sonda
Czy wybierasz się na 766 urodziny Gorzowa?