Gorzów: gastronomik

i

Autor: SG Budynek po "Plastyku" zostanie przystosowany na potrzeby ZSG.

Umowa podpisana, czas na remont. Rusza przebudowa budynku po "Plastyku"

2020-07-21 18:09

W marcu 2021 roku w budynku po Liceum Plastycznym zaczną naukę uczniowie „Gastronomika”. Wcześniej obiekt musi być do tego przystosowany. W tym tygodniu dyrektor podpisuje umowę z wykonawcą robót. Ten ma kilka miesięcy na zrobienie projektu i wykonanie prac budowlanych.

Wreszcie może ruszyć remont budynku po Liceum Plastycznym. Dyrektor „Gastronomika” czekał na to kilka miesięcy. W tym tygodniu podpisze umowę z wykonawcą przebudowy obiektu przy ul. Bema. Z pewnością remont nie zakończy się przed 1 września. Firma musi uzyskać pozwolenia, przygotować projekt i ruszyć z pracami budowlanymi. To potrwa kilka miesięcy. W Zespole Szkół Gastronomicznych liczą, że wszystko będzie gotowe na drugi semestr nadchodzącego roku szkolnego, czyli w marcu 2021 roku. W budynku po „Plastyku” nie będzie pracowni do nauki zawodu. Ale i tak do zrobienia jest sporo.

Będą to sale do języków obcych oraz przedmiotów ogólnokształcących, czyli j. polski, matematyka, bądź sale fizyczne, chemiczne - mówi Paweł Cierach, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie. - Na dole będą trzy duże sale z zapleczem. Na górze będzie jedna duża i 5 małych sal. Oprócz tego sanitariaty na obu kondygnacjach.

Gorzów: gastronomik

i

Autor: SG Inwestycja kosztuje ponad 1,3 mln zł.

Koszt remontu to ponad 1 mln 300 tys. zł. Nowy obiekt jest potrzebny, ponieważ do „Gastronomika” trafią uczniowie z zlikwidowanego Technikum nr 8.​

Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?