Gorzów: szkoła

i

Autor: SG "Elektryk" jest najbardziej obleganą szkołą techniczną w Gorzowie.

Gorzów: „Rondo” i „Elektryk” najbardziej oblegane przez ósmoklasistów

2020-07-20 15:48

IV LO wśród liceów i Zespół Szkół Elektrycznych wśród techników, to one przyciągnęły najwięcej ósmoklasistów. Proces naboru do gorzowskich szkół ponadpodstawowych trwa. Listy przyjętych i nieprzyjętych opublikowane będą 19 sierpnia o godzinie 12.00.

Które szkoły są najpopularniejsze wśród gorzowskich ósmoklasistów? Zakończył się pierwszy etap naboru do szkół średnich. Uczniowie musieli zdecydować, gdzie chcą kontynuować naukę. Wśród ogólniaków najwięcej podań wpłynęło do IV LO przy Rondzie. Na kolejnych miejscach licea numer II i I. Jeżeli chodzi o technika pierwsza trójka to: Zespół Szkół Elektrycznych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół Gastronomicznych. W tych szkołach uczniowie wybierali także poszczególne zawody. Najpopularniejsze to m.in. technik pojazdów samochodowych, technik reklamy czy technik fotografii i multimediów. Od 31 lipca do 4 sierpnia uczniowie muszą dostarczyć do szkół wyniki egzaminu. 12 sierpnia placówki wywieszą listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Od 13 do 18 sierpnia jest czas potwierdzenia woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej – mówi Alicja Matkowska z wydziału edukacji gorzowskiego magistratu. - Publikacja list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi 19 sierpnia o godzinie 12.00.

Jeżeli ktoś nie dostanie się do żadnej z trzech wybranych przez siebie szkół, musi poczekać na tzw. drugi nabór. Nastąpi to po 19 sierpnia.

W tym roku w gorzowskich szkołach przygotowano 2100 miejsc. Połowę zajmą młodzi ludzie z okolicznych miejscowości. Urzędnicy zapewniają, że dla nikogo miejsca nie zabraknie.​

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?