Gorzów pseudokibice

i

Autor: Materiały prasowe KWP Gorzów W bójce uczestniczyło około 30 osób.

Uliczna bójka w Gorzowie. Policja zatrzymała 9 osób. Prokuratura chce by trafili do aresztu

2020-03-22 19:15

W bijatyce brało udział około 30 osób. Młodzi mężczyźni okładali się pięściami i kopali. Z wstępnych ustalań śledczych wynika, że była to ustawka dwóch grup pseudokibiców. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli m.in. kominiarki z emblematami klubów sportowych oraz ochraniacze na szczękę.

Bijatyka rozpoczęła się około godziny 18.00 w sobotę. Dwie grupy spotkały się przy skrzyżowaniu ulic: Warszawskiej i Parkowej. Mężczyźni ukrywali twarze, mieli założone kaptury i kominiarki. Policje o ulicznej awanturze powiadomili świadkowie.

Podczas policyjnej akcji - brali w niej udział funkcjonariusze z patroli , ale także wywiadowcy, dzielnicowi i policjanci ruchu drogowego - zatrzymano dziewięciu uczestników bójki. To młode osoby w wieku od 19 do 31 lat. Odmawiają składania wyjaśnień. Prokuratura złożyła wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

Gorzów pseudokibice

i

Autor: Materiały prasowe KWP Gorzów Policja zabezpieczyła m.in. kominiarki i ochraniacze na zęby.

Policjanci są przekonani, że zatrzymają także innych uczestników bijatyki. Śledczy analizują nagrania z monitoringu, zeznania świadków.

Wszyscy zatrzymani usłyszą zarzuty związane z udziałem w bójce lub pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Za tego typu przestępstwa grozi do 3 lat więzienia.