Wojsko

i

Autor: Canva

WOJNA

Ukraińskie wojsko zyskuje kolejny teren! Rosjanie mają problem

2023-06-10 12:52

W różnych miejscach na froncie ukraińskim wojskom udało się zrobić postęp na odległość do 1,4 km - poinformował Serhij Czerewata, rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk ukraińskiej armii, w relacji dotyczącej sytuacji w okolicy Bachmutu.

Rzecznik wyjaśnił, że wojska ukraińskie ostrzeliwują przeciwnika i przeprowadzają kontrataki, wykorzystując fakt, że Rosjanie przeprowadzili rotację pododdziałów w tym obszarze.

Jednocześnie, według wypowiedzi Czerewaty, cytowanej przez agencję Ukrinform, wojska agresora atakują pozycje ukraińskie zarówno z powietrza, jak i za pomocą artylerii rakietowej. W ciągu jednej doby przeprowadzili osiem ataków lotniczych oraz 330 ostrzałów z wyrzutni wieloprowadnicowych.

Ukraińskie wojsko walczy z Rosjanami. Potężne straty przeciwnika

Czerewata wskazał, że ogółem doszło do sześciu starć, w wyniku których zginęło 138 żołnierzy przeciwnika, a 236 zostało rannych. Jeden żołnierz trafił do niewoli. Siły ukraińskie zadali również znaczne straty sprzętowe Rosjanom, niszcząc osiem magazynów amunicji oraz transporty z amunicją i bronią.

Według informacji przekazanych przez PAP, siły rosyjskie, które próbowały odbudować swoje pozycje obronne, nie odniosły sukcesu w próbach kontrataków. Zgodnie z relacją Czerewatego, wojskom ukraińskim udało się zdobyć kilka wzniesień w rejonie Bachmutu.

Wojna w Iraku dała Putinowi wymówkę dla inwazji na Ukrainę
Sonda
Czy myślisz, że Rosja się podda w wojnie z Ukrainą?