wojsko - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com

UKRAINA

Ukraiński zdrajca skazany. Były generał 12 lat spędzi za kratami

2023-08-14 14:07

Były generał ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa (SBU), Wałerij Szajtanow, został skazany przez sąd w Kijowie na 12 lat pozbawienia wolności oraz konfiskatę mienia za zdradę stanu oraz próbę przeprowadzenia aktu terrorystycznego – poinformowały w poniedziałek źródła w SBU i Prokuraturze Generalnej.

Ukraiński dowódca skazany. Wiemy za co

W trakcie dochodzenia ustalono, że Szajtanow, który pełnił funkcję dowódcy w Centrum Operacji Specjalnych SBU pod pseudonimem Bobyl, utrzymywał kontakty szpiegowskie z pułkownikiem rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Igorem Jegorowem i przekazywał mu poufne informacje dotyczące tajnych operacji prowadzonych w trakcie konfliktu w Donbasie, a także o pracownikach SBU zaangażowanych w tych operacjach.

Dodatkowo, według ustaleń śledczych, były generał planował zamach na jednego z ochotników. Ukraiński kontrwywiad zatrzymał Szajtanowa w kwietniu 2020 roku.

Ukraińcy cały czas walczą z Rosjanami na swoim terytorium. W międzyczasie przygotowywali się do kolejnych kontrofensyw ze strony wroga. Zobaczcie galerię zdjęć z tych przygotowań.

WOJNA BĘDZIE TRWAĆ! Płk Matysiak: Ukraina nie jest gotowa na szybkie zakończenie wojny!
Listen on Spreaker.