Audi

i

Autor: Nadodrzańska Straż Graniczna

KRADZIEŻ

Lubuskie: Ukradł auto warte 250 tys. zł! Obywatel Rumunii zatrzymany przez straż graniczną

2023-09-16 11:02

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Rumunii, który na terenie Niemiec dokonał kradzieży osobowego auta wartego 250 tysięcy złotych. Pojazd został odzyskany i wróci do właściciela.

Nowy model Audi skradziony przez obywatela Rumunii

Do kradzieży doszło w czwartek (14.09) kiedy to wspólny niemiecko-polski patrol straży granicznej na jednym ze słubickich parkingów wytypował do kontroli nowy model Audi A4 na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Jak się okazało numery rejestracyjne figurowały w systemie jako należące do zupełnie innego pojazdu - BMW, które skradzione zostało z Niemiec.

To od razu wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, że audi również może pochodzić z kradzieży. Podczas kontroli wylegitymowano użytkownika pojazdu 28-letniego obywatela Rumunii, który oświadczył, że nie posiada żadnych dokumentów do tego pojazdu, a jedynie kluczyk. Mężczyzna tłumaczył, że był pasażerem pojazdu, nie potrafił jednak wyjaśnić z kim przyjechał i kto był kierowcą auta - informuje Paweł Biskupik z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Auto zostanie przekazane właścicielowi

Funkcjonariusze ustalili, że Audi skradziono jeszcze tego samego dnia. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu i po dokonaniu wszelkich czynności wróci do właściciela.

28-letni Rumun został zatrzymany i grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Złodzieje złapani na gorącym uczynku

Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem kradzieży?
Takimi samochodami jeżdżą polscy siatkarze