podrobione dokumenty

i

Autor: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Straż Graniczna Świecko

Udawał Greka, mundurowi nie dali się nabrać

2023-07-07 10:52

Przed funkcjonariuszami udawał Greka, ma z tego powodu same kłopoty. 25-latek po odkryciu prawdy dobrowolnie poddał się karze, w ciągu ośmiu dni musi też wrócić do swojej ojczyzny.

Sprawa wyszła w trakcie rutynowej, wtorkowej [04.07] kontroli wykonywanej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Świecku. Mundurowi w trakcie sprawdzania dokumentów Gruzina, 42-letniego kierowcy chryslera, zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie jego pasażera.

25-latek wylegitymował się Greckim paszportem, który jednak w systemie widniał jako utracony i podlegający zatrzymaniu. W dodatku funkcjonariusze w bagażniku znaleźli oryginalne, gruzińskie dokumenty.

Jakby tego było mało, 25-latek chciał za wycieraczką schować kolejny podrobiony papier - greckie prawo jazdy. Okazało się, że młody Gruzin jechał pracować na czarno do Niemiec. Mężczyzna na miejscu usłyszał zarzuty.

Straż Graniczna szkoli się z wykorzystania tarcz ochronnych

Został ukarany czterema miesiącami więzienia, w zawieszeniu na 2 lata. W dodatku przez to, że nie miał papierów pozwalających mu na przekroczenie granicy, musi wrócić do Gruzji, do strefy Schengen nie będzie mógł wjechać przez 3 lata.

Przysłowia polskie - jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Ciekawość to pierwszy stopień do..."
Detektyw