seniorzy, zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay

imprezy

Tydzień seniora w Gorzowie. Co organizatorzy przygotowali dla mieszkańców? Znamy cały harmonogram imprez!

2024-06-05 12:18

10 czerwca rusza w Gorzowie tydzień seniora. Dla starszych mieszkańców czeka sporo atrakcji, które potrwają pięć dni. Będzie to już siódma edycja obchodzów gorzowskiego tygodnia seniora. Tegoroczna inauguracja odbędzie się w Parku Wiosny Ludów o godzinie 12:00.

Harmonogram tygodnia seniora jest bardzo ciekawy i intensywny. Odbędzie się między innymi korowód seniorów wokół stawu, występy zespołów oraz zajęcia taneczne. Dodatkowo będą konkursy kulinarne, wykłady nt. Zdrowia, kręgle, czy wspólne śpiewanie przy kawie i ciastku.

  • Środa – 12 czerwca zaplanowana została „na sportowo”. W tym dniu w programie: gimnastyka z elementami rehabilitacji, marsz Nordic Walking, rajd rowerowy, pilates, gimnastyka, salsa oraz joga. W środowy i czwartkowy wieczór w Miejskim Ośrodku Sztuki odbędą się dwa seanse dla seniorów – „Do usług szanownej pani” oraz „Jedno życie”. Bilety na oba filmy rozdawane będą uczestnikom konkursów oraz pieszej wycieczki.
  • 13 czerwca organizatorzy zapraszają do ogrodu Muzeum Lubuskiego przy ul. Warszawskiej 35 na piknik integracyjny pn. „Śniadanie na trawie”. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, chętnych prosimy o kontakt pod numer telefonu 95 7 36 21 66 lub osobiście w biurze Polskiego Związku Emerytów i Rencistów przy ul. Łokietka 8, w poniedziałki i piątki w godz. 9:00-14:00. Tego samego dnia o godz. 18:00 w Klubie Łazienki 6, odbędzie się recital Wojciecha Mickunasaz córką Barbarą Mickunas pn. „Solo i w duecie”.
  • Intensywny tydzień w Gorzowie będzie zwieńczony balem seniora. Impreza ma odbyć się 14 czerwca o godz. 16 na terenie lodowiska przy Słowiance.

Pokaz mody Natalii Ślizowskiej w Arenie Gorzów. Seniorzy na wybiegu!

Tydzień seniora w Gorzowie. Gdzie się zapisać?

Jak informują organizatorzy, wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na niektóre obowiązują zapisy – szczegóły w załączonej ulotce lub pod numerem telefonu 95 7 355 846. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Piknik "Seniorzy dla Seniorów". Świętowanie na Pradze
Sonda
Czy bierzesz udział w miejskich wydarzeniach w Gorzowie?