zmywarka - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com

ciekawostka

Twoja zmywarka nigdy nie była tak czysta! Jest skuteczny i sprawdzony sposób na walkę z tłuszczem

2024-04-15 11:08

Już teraz nie kupisz drogich detergentów do czyszczenia swojej zmywarki. Jest znacznie lepszy i dużo tańszy sposób na pozbycie się tzw. "zacieków". To owoc, a jego kwas powinien całkowicie wygrać z brudem i tłuszczem!

Czasami zdarza się, że zmywarka przestaje działać jak trzeba. Nie dokładnie myje naczyń, a z wnętrza wydobywa się nieprzyjemny zapach. To oznaka, że od dłuższego czasu nie była czyszczona. Jak oczyścić zmywarkę? Wystarczy tylko jeden produkt, który najprawdopodobniej już masz w domu.

Tłuszcz, brud oraz resztki jedzenia - to wszystko może się osadzić w zmywarce. Po kilku tygodniach użytkowania może zacząć się z niej wydobywać nieprzyjemny zapach. Mimo że urządzenie jest regularnie narażane na działanie wody i silnych detergentów, wymaga regularnego czyszczenia. Eksperci zalecają przeprowadzanie tego procesu raz w miesiącu. Dzięki temu utrzymasz urządzenie w czystości i unikniesz kosztownych napraw.

Jak łatwo i w tani sposób wyczyścić zmywarkę?

Aby wyczyścić zmywarkę, nie musisz sięgać po drogie detergenty. Wystarczy skorzystać z produktów, które najprawdopodobniej już masz w domu - sodę oczyszczoną i ocet. Oba składniki posiadają właściwości czyszczące, odkażające i przeciwgrzybiczne. Wystarczy opróżnić zmywarkę, rozsypać dwa opakowania sody oczyszczonej na dnie, a następnie wlać szklankę octu spirytusowego. Następnie należy zamknąć urządzenie i ustawić na najwyższą możliwą temperaturę.

Proste, domowe triki, które pozwolą ci zaoszczędzić pieniądze nie tylko zimą!

Po zakończeniu cyklu mycia, otwórz drzwiczki, aby środek urządzenia mógł dobrze wyschnąć. Twoja zmywarka będzie lśniła czystością. Pozbędziesz się brudu, tłuszczu i pleśni, które odpowiadają za nieprzyjemny zapach w urządzeniu. Regularne stosowanie tego sposobu raz w miesiącu pozwoli uniknąć awarii przez wiele lat. To najprostszy i najtańszy sposób na utrzymanie zmywarki w czystości.

Jeśli po wyjęciu naczyń ze zmywarki zauważasz na nich nieestetyczne zacieki, prosta metoda może rozwiązać ten problem. Wystarczy włożyć do zmywarki kawałek przekrojonej cytryny. Dzięki temu owoce nadadzą naczyniom przyjemnego zapachu, a zawarty w nich kwas cytrynowy doskonale je nabłyszczy. Ta czynność działa jak najlepszy nabłyszczacz, co eliminuje konieczność polerowania. Regularne stosowanie tego triku przy każdym cyklu mycia sprawi, że zapomnisz o brzydkich zaciekach.

Konserwacja kominka. Jak wyczyścić kominek z wkładem?
Sonda
Znasz ten sposób?