policja

Trzeźwy poranek w Gorzowie. Policja podała statystyki. Jest zaskoczenie!

2024-07-09 9:54

W poniedziałkowy poranek miała już miejsce tradycyjna akcja gorzowskich policjantów, którzy badali trzeźwość kierowców. Wpadło ich aż sześciu, a jeden przypadek był szczególny. Dlaczego?

Jeden z kierowców widząc kontrolę trzeźwości postanowił na szybko zamienić się miejscami w aucie z innym mężczyzną, który... też był nietrzeźwy, a jeden z nich miał zakaz prowadzenia pojazdów, a drugi był poszukiwany, więc trafił do zakładu karnego.

Kontrole trzeźwości miały tym razem miejsce u zbiegu ulic Złotego Smoka i Szczecińskiej w okolicach godziny 6 rano. Złapano sześciu kierowców. Pięciu z nich odpowie za przestępstwo, bo w wydychanym powietrzu mieli ponad pół promila. Łącznie przebadano około 700 kierowców.

Szczególną uwagę policjanta ruchu drogowego przykuło jedno z aut, którym jechało dwóch mężczyzn. Kiedy zauważyli kontrole trzeźwości, postanowili zamienić się miejscami., co nie umknęło uwadze funkcjonariuszy. Obaj mężczyźni zostali zbadani na stan trzeźwości. Siedzący za kierownicą 51-latek miał w organizmie ponad pól promila i był poszukiwany listem gończym. Teraz trafi do zakładu karnego, bo do odsiadki ma karę dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności. Pasażer, który chwilę wcześniej był jeszcze kierowcą, także był pod wpływem alkoholu. W organizmie miał ponad promil, a do tego sądowy zakaz kierowania pojazdami – informują policjanci.

Gorzowska policja ostrzega, że takich kontroli będzie więcej i zalecają kierowcom nie wsiadanie do pojazdów, gdy nie są pewni, że są trzeźwi.

Sonda
Czy akcja "trzeźwy poranek" jest potrzebna?