Zbiórka żywności

i

Autor: Canva Pro

ZBIÓRKA

Trwa wielkanocna zbiórka żywności. Każdy może podzielić się jedzeniem z potrzebującymi

2024-03-09 12:31

Jeszcze dzisiaj, tj. w sobotę (09.03) w wielu marketach w całej Polsce można zobaczyć ubranych na czerwono wolontariuszy Caritasu. Trwa ogólnopolska akcja charytatywna "Tak, pomagam", w ramach któej zbierana jest żywność, która następnie powędruje na wielkanocne stoły tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

To już kolejny raz przed świętami Wielkanocy, gdy w wybranych sklepach i marketach w Polsce prowadzona jest zbiórka żywności. Do akcji ponownie dołączyło województwo lubuskie.

Wielkanocna zbiórka żywności Caritas Polska. Czym można się podzielić?

Akcja rozpoczęła się w piątek i potrwa jeszcze w sobotę. W tym dniu w wielu lubuskich sklepach ustawione są kosze, do których każdy chętny do pomocy mieszkaniec może wrzucić żywność o długi terminie przydatności.

Mogą to być różnego rodzaju makarony, kasze, konserwy, olej, mąka, słodycze, kawa, herbata, itp.

Następnie wszystkie te produkty zostaną odpowiednio posortowane przez wolontariuszy i pracowników Caritasu, by później trafić do najuboższych rodzin w województwie.

W ten sposób każdy może sprawić, by potrzebujące osoby miały piękne święta. Przypomnijmy: w ubiegłym roku w całym kraju udało się zebrać ponad 355 ton jedzenia.

Oto najbogatsze miasta w Lubuskiem. Najnowszy ranking bogatych miast na Ziemi Lubuskiej

Sonda
Wspomożesz Caritas w zbiórce żywności?
Podopieczni Caritas z Rudnia nad Sanem przygotowują ozdoby na jarmark bożonarodzeniowy