Słowiańska prace

i

Autor: Ewa Iwańska / GIM

INWESTYCJE

Trwa budowa ronda przy Słowiańskiej w Gorzowie. Sprawdziliśmy postęp prac

2023-04-21 13:46

W połowie kwietnia rozpoczęła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Słowiańskiej z ulicą Fredry. W tej chwili wykonawca zajmuje się układaniem krawężnika i kostki brukowej oraz przygotowaniem terenu pod budowę muru oporowego. Prace idą pełną parą!

Przy Słowiańskiej powstaje rondo. Jak idą prace?

Robotami zajmuje się firma Eurovia Polska S.A. W tej chwili na skrzyżowaniu ulicy Słowiańskiej z ulicą Fredry trwają przygotowania terenu pod budowę muru oporowego. Oprócz tego na ulicy Słowiańskiej (odcinek za Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji) robotnicy układają podbudowę z mieszanki z kruszywa łamanego pod kostkę brukową na chodniku.

Natomiast praktycznie gotowy jest już krawężnik, trwają jeszcze tylko ostatnie prace związane z jego ułożeniem. Obecnie na wczesnym etapie robót jest też kostka brukowa, która zostanie umieszczona na chodniku od strony ulicy Słowiańskiej.

Przypomnijmy: prace prowadzone są etapowo tak, by jak najbardziej zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Na Słowiańskiej naprzemiennie zamykana jest jezdnia południowa i północna dzięki czemu utrzymany został ruch dwukierunkowy.

Budowa ronda jako część większej inwestycji

Prowadzone obecnie prace są częścią jednej z większych inwestycji w mieście, czyli remontu ulicy Kosynierów Gdyńskich wraz z przebudową skrzyżowania ulic Słowiańskiej, Roosvelta i Kosynierów Gdyńskich.

Pierwsze prace rozpoczęły się jeszcze pod koniec marca kiedy to budowlańcy wkroczyli na ulicę Słowiańską, a dokładniej: na jednokierunkowy łącznik między Słowiańską a Kosynierów Gdyńskich.

Koszt tego zadania to ponad 27 milionów złotych. Całość ma być gotowa do końca czerwca 2024 roku.

Sonda
Odczuwasz utrudnienia związane z robotami drogowymi w Gorzowie?
Oryginalna ławka na Łasztowni. Upamiętnia ważną inwestycję dla Szczecina i regionu