Sezon na truskawki tuż tuż

i

Autor: Pexels

truskawki 2024

Truskawkowy handel w Gorzowie trwa w najlepsze! Owoc jest coraz tańszy

2024-05-15 13:42

W Gorzowie od kilku dni trwa już sezon na truskawki. Pierwotnie owoc był bardzo drogi, ale z dnia na dzień ceny są coraz niższe. Producenci reklamują się już na gorzowskich forach. W jakich cenach oferują towar?

Jeszcze jakiś czas temu ceny truskawek w Gorzowie oscylowały w granicach 50zł za kilogram. Z czasem to się zmieniło. Wystarczyło kilka dni, aby producenci znacznie obniżyli ceny za truskawki.

Co warto podkreślić, to fakt, że gorzowscy producenci sprzedają już polskie truskawki. Wcześniej nie były one dostępne ze względu na wczesną porę roku.

Gorzowainie rzucili się na truskawki! Ile kosztuje kilogram?

Połowa maja, to idealny czas dla producentów na oferowanie swojego towaru. Jedna z gorzowianek na forum oferuje truskawki za 35zł za dwukilogramowy koszyk (odmiana Rumba i Azja), czyli wychodzi to 17,5 zł za kilogram. Jak na tę porę roku, to nie jest to dużo. Natomiast inna z pań oferuje truskawki z własnej uprawy za 20 zł za kilogram.

Ceny truskawek na Ryneczku Jerzego w Gorzowie na początku maja 2024

Producenci mają wiele zapytań o truskawki. W tej chwili jest to kilkaset komentarzy z prośbą o zakup tego owocu. Gorzowianie rzucili się wręcz na truskawki, które w naszym kraju są w sprzedaży już pod koniec wiosny.

Beszamel: Truskawki - właściwości truskawek. Dlaczego warto jeść truskawki?
Sonda
Czy lubisz jeść truskawki?