Tak wyglądał mecz ebut.pl Stal Gorzów - KS Apator Toruń

i

Autor: Janek Pańczyszyn Fotografia

Żużel

Trener Stali Gorzów pod odstrzałem po meczu w Lublinie. Obroniła go... córka! Ma rację?

2024-04-22 12:13

Ebut.pl Stal Gorzów przegrała w drugiej kolejce PGE Ekstraligi 35:55 z Orlen Oil Motorem Lublin. Po spotkaniu wylała się fala krytyki na Stanisława Chomskiego za brak zmian w trakcie meczu. W mediach społecznościowych broniła go także jego córka, Julia. Co doświadczony szkoleniowiec powiedział po pojedynku w Lublinie?

Stal w słabym stylu przegrała na Lubelszczyźnie, a w dodatku trener Chomski postanowił dać "zaszaleć" swoim zawodnikom w ustawieniach i nie robił zbędnych zmian przed biegami. Jedyną z nich był Oskar Paluch, który pojechał nadprogramowe wyścigi kosztem Oskara Fajfera. Dodatkowy start młodzieżowcowi z pewnością dał mu więcej wiary w to, że w przyszłości będzie lepiej.

Być może zabrakło rozjeżdżenia, zrozumienia sprzętu. Odjechaliśmy tylko trzy sparingi, każdy w kompletnie innych warunkach atmosferycznych i chyba to zadecydowało, że gospodarze odnaleźli się w tych warunkach lepiej. Były one loteryjne. Radziłem zawodnikom zachować jednak spokój, systematyczność i z każdym spotkaniem będziemy coraz mocniejsi – przekonywał po spotkaniu trener ebut.pl Stali, Stanisław Chomski, który próbował odpowiedzieć na krytykę.

Trener Stali Gorzów odpowiada hejterom po meczu w Lublinie

Brak wspomnianych zmian mocno dał się we znaki kibicom i obserwatorom piątkowego meczu. Niektórzy z nich nie rozumieli decyzji, a raczej ich brak, Stanisława Chomskiego.

Nie słuchajmy różnych ekspertów, którzy się udzielają w mediach i tworzą taką niepotrzebną, niezdrową atmosferę — twierdził Chomski. — Zaraz pojawią się pytania, dlaczego nie było rezerw taktycznych. Ale kogo ja miałem z tych rezerw puszczać? Nadawał się tylko Anders Thomsen, też dopiero po swoim trzecim starcie. Ale on sam, w pojedynkę, nie odmieni losów spotkania. Zakładam z góry, że niewiele by to zmieniło. Jak bym wycofał danego zawodnika pod kątem Thomsena to zostawiam tego zawodnika z niczym. Taki zawodnik nie ma wiedzy o sobie, o sprzęcie, a ja też muszę myśleć o kolejnych spotkaniach. Dlatego podjąłem taką, a nie inną decyzję – podkreślił.

Tak wyglądała inauguracja PGE Ekstraligi 2024 w Gorzowie. Zobaczcie nasze zdjęcia!

Dostało się komentatorom Eleven Sports

W obronie Stanisława Chomskeigo stanęła jego córka, Julia, która w mediach społecznościowych wystosowała post w kierunku komentatorów Eleven Sports, czyli Michała Korościela i Marcina Kuźbickiego. Jej zdaniem komentarz był nieobiektywny do sytuacji w szeregach Stali.

Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie
Sonda
Czy trener Stali Gorzów jest słusznie krytykowany za mecz w Lublinie?