PSY

TOP 5 najłagodniejszych ras psów. Te psy idealnie pasują do domu z dziećmi!

2024-04-27 15:24

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka - z tym powiedzeniem zgodzi sie chyba każdy właściciel czworonoga, który codziennie wita go radosnym szczekaniem i merdaniem ogonka. Dobrze mieć takiego towarzysza obok siebie. Jeśli zastanawiasz się nad sprawieniem sobie psa pamiętaj jednak, by dobrać rasę do Twojego stylu życia. Jeśli w domu są dzieci warto wiedzieć, które rasy będą najbezpieczniejsze i najlepiej dogadają się z niesfornym maluchem.

Jeśli masz w domu dzieci i zastanawiasz się nad kupnem zwierzęcia to podpowiadamy, że jest to rewelacyjny pomysł! Zwierzęta domowe świetnie wpływają na rozwój malucha, rozbudzając u niego empatię i pozwalając ćwiczyć obowiązkowość. A przy tym zapewniają mnóstwo zabawy! Co więcej, jeśli dziecko od najmłodszych lat przebywa w towarzystwie zwierząt to w przyszłości może mieć mniejsze problemy z uczuleniem na ich sierść.

Trzeba jednak pamiętać, że każde zwierzę to obowiązek i decyzja o jego kupnie bądź przygarnięciu powinna zostać dokładnie przemyślana. Dokładnie tak jak sam wybór czworonoga! Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem do domu psa - zwróć uwagę na to jaka rasa będzie dla Ciebie idealna.

Jakiego psa wybrać? Na co zwrócić uwagę wybierając rasę psa?

Poszczególne rasy psów różnią się miedzy sobą nie tylko wyglądem, ale także charakterem i potrzebami. Husky musi dużo biegać, dlatego nadaje się do aktywnego domu. Labrador, który uwielbia jeść, potrzebuje restrykcji żywieniowych, owczarek niemiecki lubi wyzwania i aktywność, a beagle woli poleżeć spokojnie na kanapie.

Jedne psy lepiej dogadają się z dziećmi, inne mniej, część z nich będzie potrzebowała profesjonalnego treningu, a kolejne odpowiedniej pielęgnacji. 

Pamiętaj, aby wybrać rasę, która będzie do Ciebie pasowała. Przeanalizuj jaki tryb życia prowadzisz i dobierz psa tak, żebyście nie męczyli się wzajemnie w swoim towarzystwie. Warto pamiętać, że są też psy (np. doberman), które obierają sobie jednego "pana" i to przede wszystkim jego słuchają.

Najbardziej łagodne rasy psów. Jakiego psa wybrać do domu z dziećmi?

Są takie psy, które wykazują się szczególną cierpliwością i spokojem, pozwalają maluchom na rożnego rodzaju zabawy i nie wykazują przy tym żadnej agresji. To właśnie te rasy należy wziąć pod uwagę wybierając psa do domu z dziećmi.

Trzeba jednak pamiętać, że pies to jednak zwierzę i należy się z nim obchodzić ostrożnie. Bo nawet najłagodniejsze rasy, potraktowane w niewłaściwy sposób, mogą się okazać niebezpieczne.

TOP ras psów idealnych dla dzieci

Najpiękniejsze rasy psów. Jak dobrze znasz je wszystkie? Quiz

Pytanie 1 z 10
Co to za rasa?
Husky
V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Bydgoszczy