Przejście podziemne przy ulicy Górczyńskiej w Gorzowie

i

Autor: Google Street View

miasto

To TU powstanie nowe przejście dla pieszych? Gorzowska Rada Seniorów ma propozycje

2024-02-01 14:30

W ostatnich dniach w Gorzowie jest bardzo głośno o przejściu podziemnym przy ul. Górczyńskiej. Jest ono w opłakanym stanie, a największe problemy mają z nim seniorzy i osoby niepełnosprawne. Gorzowska Rada Seniorów wpadła jednak na pewien pomysł, który może pomóc.

"GRS" spotkało się w ostatnich dniach z przedstawicielami Urzędu Miasta. Obie strony wymieniły się spostrzeżeniami co do tego problemu. Rada seniorów przedstawiła swoje propozycje, które brzmią następująco:

Istniejące przejścia podziemne zostaną przebudowane , a następnie użytkowane zgodnie z przeznaczeniem o raz wybudowane zostanie dodatkowe przejście naziemne przez ul. Piłsudskiego, na wysokości ul. Witosa – czytamy w komunikacie "GRS".

Co ciekawe, jeden z mieszkańców słusznie zauważył, że na odcinku od ronda przy Castoramie do skrzyżowania z kościołem niedaleko sklepu Stokrotka, aktualnie są cztery przejścia dla pieszych oraz jedno, wspomniane, podziemne. Czy dodatkowe "zebry" mają w tym momencie sens?

Remont budynku poszpitalnych w Gorzowie w 2023 roku

Rada Seniorów jest tylko jednym z głosów. Mamy charakter konsultacyjny i doradczy. Nie dysponujemy własnymi środkami, a członkowie Rady wykonują swoje funkcję społecznie. Decyzję o faktycznym zakresie prac podejmie Prezydent Miasta – odpowiedziała Gorzowska Rada Seniorów.

Pozostaje tylko czekać na rozwój tej sytuacji i dogadanie się "GRS-u" z Urzędem Miasta. Wydaje się, że obie strony są skłonne do zaakceptowania swoich pomysłów. Czy czeka nas zatem rewolucja na Górczyńskiej? Z tym, póki co, poczekajmy.

Urzędnicy zasypują przejścia podziemne. Zamiast nich będą zebry
Sonda
Czy w tym miejscu w Gorzowie powinno powstać przejście dla pieszych?