Stilonw PlusLidze

i

Autor: Łukasz Kulczyński / www.um.gorzow.pl

SPORT

To już pewne. PlusLiga w Gorzowie. Prezydent i klub potwierdzają

2024-04-17 15:54

Zaledwie kilka dni po sensacyjnej wiadomości o powrocie najlepszej siatkarskiej ligii do Gorzowa, pojawiły się pierwsze spekulacje i wątpliwości. Wszystko po opublikowanym oświadczeniu klubu z Lubina, którego miejsce w PlusLidze miał zająć Stilon Gorzów. Teraz do sprawy odniósł się sam prezyden Jacek Wójcicki.

Co z PlusLigą dla Gorzowa?

Kibice, którzy pojawili się na sobotnim meczu Agencji Inwestycyjnej Stilon Gorzów, jako pierwsi usłyszeli spektakularne wiadomości. Przed rozpoczęciem spotkania obecny na miejscu prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski potwierdził, że w kolejnym sezonie mecze PlusLigi rozgrywane będą także w Gorzowie.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, Stilon Gorzów miałby zająć miejsce KGHM Cuprum Lubin, który boryka się z problemami finansowymi. Niestety, radość kibiców nie trwała długo, bo zaledwie trzy dni później klub z Lubina wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że wciąż szuka środków i walczy o miejsce w lidze.

Priorytetem klubu jest funkcjonowanie dla naszych kibiców w Lubinie, gdzie Cuprum działa od 23 lat" - napisał zarząd klubu.

Czy radość z uczestnictwa Stilonu w PlusLidze była przedwczesna? Jak się okazuje: nie! Do sprawy odniósł się sam prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

PlusLiga na pewno w Gorzowie. Prezydent potwierdza

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, do tematu odniósł się prezydent Jacek Wójcicki, który opublikował w swoich mediach społecznościowych film, na którym ostatecznie wyjaśnia całą sytuację:

Kochani, mam bardzo dobrą informację na potwierdzenie moich słów i prezesa Swiderskiego. Dotarł do mnie dzisiaj komunikat, ze PlusLiga będzie w Gorzowie. Także nie martwcie się, gramy w przyszłym sezonie w PlusLidze. A jak, czy to będzie transfer, czy to będzie kooperacja, połączenie - to już odsyłam do klubu, bo to ich techniczne sprawy, ale PlusLiga w Gorzowie będzie, także do zobaczenia na hali - powiedział Wójcicki.

Stilon Gorzów komentuje: "Nie odkupiliśmy licencji na grę w Plus Lidze"

Oświadczenie w sprawie gry Stilonu w PlusLidze wydał także sam klub. Odniósł się przede wszystkim do doniesień o rzekomym odkupieniu miejsca w lidze.

W związku z pojawiającymi się licznymi, nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi zarówno klubu Cuprum Lubin SA i Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów Wielkopolski, chcielibyśmy zdementować plotki, jakoby klub z Gorzowa odkupił licencję na grę w Plus Lidze. Z całą stanowczością podtrzymujemy, iż Plus Liga siatkówki zagości od sezonu 2024/2025 w Gorzowie Wielkopolski na zasadach fuzji obu klubów. Prosimy media o wstrzymanie się od rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. O wszelkich szczegółach poinformujemy wkrótce na wspólnie zwołanej konferencji obu zainteresowanych klubów" czytamy w komunikacie.

To oznacza, że w przyszłym sezonie w Gorzowie można się spodziewać meczów siatkarskich na najwyższym poziomie! Kibice mają powód do radości, bo emocji z pewnością nie zabraknie.

Zobacz też: Inauguracja PGE Ekstraligi: ebut.pl Stal Gorzów - KS Apator Toruń

Sonda
Czy jesteś fanem siatkówki?
Turniej siatkówki plażowej na Wyspie Młyńskiej