Pełnia Księżyca

i

Autor: Canva Pro

ASTRONOMIA

To już dziś! Pełnia Wilczego Księżyca. Co nam przyniesie?

2024-01-25 8:54

Zjawiska astronomiczne od zarania dziejów fascynują i wzbudzają ciekawość. Wśród nich pełnie Księżyca, które mimo że zdarzają się regularnie to wciąż owiane są magią tajemniczości. Dzisiaj (25.01) pierwsza pełnia w 2024 roku! Wyjątkowa, bo Wilcza. Co będzie oznaczać Pełnia Wilczego Księżyca i kto powinien na siebie w tym czasie szczególnie uważać?

Pełnia księżyca to faza, w której Księżyc znajduje się w tak zwanej opozycji do Słońca, czyli jest po przeciwnej stronie Ziemi niż centralna gwiazda Układu Słonecznego. Maksymalnie oświetlony Księżyc widać wtedy w całej okazałości!

Wiele osób przypisuje pełniom księżyca szczególne, wręcz mistyczne znaczenie. To właśnie wówczas kumuluje się bowiem najwięcej energii, która według coraz liczniejszych teorii, może wpływać na nasze samopoczucie i podejmowane decyzje.

Pierwsza pełnia księżyca w 2024. Kiedy Pełnia Wilczego Księżyca?

Mimo, że wyraźnie okrągły i "pełny" Księżyc widać już od kilku dni, to pierwsza pełnia Księżyca w tym roku przypada dokładnie dzisiaj, czyli 25. stycznia 2024. Jej maksimum ma mieć miejsce około godziny 18:54

Najbliższe zjawisko nazywane jest Pełnią Wilczego Księżyca. To określenie wywodzące się jeszcze terminologii stosowanej przez dawne ludy - nawiązuje do wycia wilków, które nasilało się w środku zimy.

Pełnia Wilczego Księżyca w astrologii - co może oznaczać?

Zjawiska astronomiczne to nie tylko niezwykły spektakl na nocnym niebie. W astrologii związane są ze szczególnym rodzajem energii, która może wpływać na nasze życie.

Pełnia Wilczego Księżyca nazywana jest "emocjonalną pełnią". To więc dobry moment, by ze spokojem i trochę z boku przyjrzeć się swoim relacjom i wewnętrznym emocjom. Pełnia otworzy nas na nowe doświadczenia, od których nie powinniśmy uciekać. Pozwoli też zauważyć tkwiące w nas uczucia., skrywane lęki, obawy, wzruszenia i zaakceptować swoją słabość. Tylko dzięki tej akceptacji będziemy mogli ruszyć dalej i realizować swoje plany.

W czasie pełni możemy odczuwać zmiany i wahania nastroju, wiele osób może być rozbitych, rozkojarzonych, a wręcz depresyjnych. Warto wtedy znaleźć chwilę dla siebie, poszukać uziemienia spacerując po lasach i łąkach - kontakt z naturą pomoże sharmonizować ciało i duszę.

Najciemniejsze miejsca w Polsce. Tu najlepiej widać zjawiska na nocnym niebie

Sonda
Pełnia Księżyca - czy dobrze śpisz w nocy?
Pełnia Truskawkowego Księżyca