Pol'and"Rock

To były imprezy! Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą utrwalony na zdjęciach. Świetna okazja, by powspominać

2023-06-16 20:51

Teraz Pol'and'Rock, a wcześniej Woodstock, co roku przyciąga tłumy ludzi. To niezwykłe wydarzenie do 2021 roku organizowane było w Kostrzynie nad Odrą. Teraz lokalizację zmieniono, ale dla wielu osób to właśnie Kostrzyn pozostanie miejscem z tym niesamowitym klimatem. Jeśli chcesz go poczuć jeszcze raz - masz okazję, bo w gorzowskiej bibliotece zorganizowano specjalną wystawę. My też wspominamy - zobacz zdjęcia w naszej galerii!

Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą na zdjęciach

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie dostępna jest wystawa fotografii autorstwa Bogdana Blocha, który utrwalił na nim wszystko to co działo się na Pol'and'Rocku. Przypomnijmy: to jedna z większych imprez organizowanych w Polsce od 1995 roku przez Jurka Owsiaka i Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeszcze do 2021 roku festiwal organizowany był w województwie lubuskim, w Kostrzynie nad Odrą i udział w nim był bezpłatny. Jednak z uwagi na problemy logistyczne w związku z pandemią Covid-19 wydarzenie zostało przeniesione. Najpierw odbyło się na terenie lotniska Makowice-Płoty, a w tym roku będzie zlokalizowane na terenie lotniska Czaplinek-Broczynowo w województwie zachodniopomorskim.

Jednak dla wielu osób to właśnie Kostrzyn już na zawsze będzie utożsamiany z festiwalem. Wyjątkowy klimat tego miejsca sprawiał, że co roku przyjeżdżało tam kilkaset tysięcy osób! I co prawda impreza do Kostrzyna już raczej nie powróci to każdy ma teraz niepowtarzalną okazję znów poczuć tamten klimat. Wszystko dzięki fotografii zdjęć, która dostępna będzie do końca sierpnia w gorzowskiej bibliotece przy ul. Sikorskiego 107 (Galeria Pod Kopułą, II piętro). Wystawa dostępna jest bezpłatnie.

My też przygotowaliśmy mała galerię - zajrzyjcie i sprawdźcie jak bawili się ludzie na Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą!

Pol'and'Rock 2023. Kiedy się odbędzie i jakie zaplanowano koncerty?

Pol'and'Rock (a do 2017 roku Woodstock) to szereg imprez: koncerty największych gwiazd, występy teatralne, stand up'y i ciekawe, tematyczne spotkania.

W tym roku impreza odbędzie się w dniach od 3 do 5 sierpnia na terenie lotniska Czaplinek-Broczynowo. Udział w festiwalu jest darmowy! Uczestnicy będą mogli korzystać zarówno z bezpłatnego jak i płatnego pola namiotowego.

W tym roku na festiwalu wystąpią takie gwiazdy jak m.in.: Brodka, Apollo 440, Get The Shot, Lady Pank, Lemon, Napalm Death, Zalewski, Spin Doctors, Marek Dyjak, Golden Life, Proletaryat i wielu, wielu innych.

Sonda
Wybierasz się w tym roku na Pol'and"Rock?
Majka Jeżowska w Esce ROCK! Artystka o Dniu Matki, Nergalu, Pol'and'Rock Festival i vlogowaniu