kardiochirurgia gorzów

i

Autor: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Kardiochirurgia Gorzów

To była trudna operacja, ale pacjentka cieszy się drugim życiem

2023-03-22 13:37

To był chrzest bojowy kardiochirurgów z gorzowskiego szpitala. Pani Joanna Jóźwik do placówki trafiła z masywną zatorowością płucną. Nie nadawała się do transportu do innego szpitala.

Po tym jak leki nie zadziałały, skrzeplina mogła się urwać i doprowadzić do rozległego udaru mózgu. Po konsultacji z profesorem Biedermanem z Warszawy lekarze podjęli się operacji, która zakończyła się sukcesem. Pacjentka wraca już do zdrowia:

Już samodzielnie mogę pochodzić trochę. Wszystko jest na dobrej drodze, tylko powoli i na spokojnie, ale cieszę się tą samodzielnością. Najpierw zdrowieć, a potem żyć. Cieszyć się każdym dniem i drugą szansą, którą dostałam.

Przypomnijmy, pododdział kardiochirurgii w gorzowskim szpitalu działa od 2 marca. Przez brak kontraktu z NFZ, nie może liczyć na finansowanie planowych operacji. Stąd decyzja o przeprowadzaniu operacji ratujących życie. Zespół to pięciu doświadczonych kardiochirurgów, dwóch perfuzjonistów oraz pielęgniarki i personel pomocniczego.

QUIZ. Najważniejsze bitwy w dziejach świata. Pytamy tylko o to, kto z kim walczył! Łatwe?

Pytanie 1 z 13
Na start coś banalnego. W 1683 roku w bitwie pod Wiedniem polska armia dowodzona przez Jana III Sobieskiego walczyła z...