kostrzyn wybuch gazu1

i

Autor: OSP Witnica/facabook.com Dom został doszczętnie zniszczony.

To był prawdopodobnie wybuch gazu. W Kostrzynie eksplozja zniszczyła dom [ZDJĘCIA]

2020-10-19 11:46

Na szczęście dwie osoby zostały lekko poszkodowane. Działa kilkudziesięciu strażaków trwały kilka godzin. Teren jest zabezpieczony, dwie rodziny pozbawione zostały dachu nad głową. Miasto wspomaga pogorzelców.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (18.10) przed godz. 14 na kostrzyńskim osiedlu Warniki. Strażacy zostali poinformowani o pożarze. Jak się okazało był to wybuch, prawdopodobnie gazu- ocenili wstępnie fachowcy. Być może instalacja była nieszczelna. 

- Mieszkańcy wiele razy alarmowali, że czuć gaz.  Ogień strawił część domu, zawaliła się jedna ściana. Matka z córką same opuściły budynek, jedna z nich ma poparzone ręce, trafiła do szpitala. Strażacy ugasili pożar, musieli rozebrać pozostałą część domu, by nikomu nie zagrażała - informuje Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

kostrzyn wybuch gazu2

i

Autor: OSP Witnica/facabook.com W akcji udział brało 8 zastępów.

Straty materialne są ogromne. Poszkodowani przebywają u swoich rodzin. Burmistrz Kostrzyna zaproponował lokale zastępcze. Ma też ruszyć zbiórka pieniędzy na specjalnym koncie. W zdarzeniu udział brało osiem zastępów czyli około 40 strażaków. Działania zakończyły się po czterech godzinach.

Wybuch gazu w Kobiernicach

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?