gorzów prokuratura

i

Autor: Fragles Prokuratura odwołała się od pierwszego wyroku.

Gorzów: Sędzia zachorował, rozprawa dotycząca pobicia Hani nie odbyła się

2020-10-16 19:21

W czwartek (15.10) gorzowski sąd rejonowy ponownie miał rozpatrzyć sprawę Kamila K., który oskarżony został o znęcanie się i o doprowadzenie do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 2-letnią wówczas córkę swojej konkubiny. Na kiedy przełożono rozprawę?

Jak poinformowała Lidia Wieliczuk, rzecznik gorzowskiego sądu- sędzia jest na zwolnieniu lekarskim, a nowy termin ma być dopiero ustalony. Sprawa wróciła na wokandę, po tym jak sąd wyższej instancji przyjął apelację prokuratury.

W styczniu Kamil K. został uniewinniony, bo sędzia uznał, że nie da się ustalić jak i kiedy powstały obrażenia dziecka. Miał się nad nim znęcać kilka miesięcy. Jednak 29 marca 2017 roku Hania doznała urazów głowy i stłuczenia płuc. Była wtedy, jak zaznacza prokuratura, pod bezpośrednią opieką konkubenta matki. Za zarzucane mu czyny grozi do 10 lat więzienia.

Przypomnijmy- sprawa Hani trafiła do prokuratury po zgłoszeniu przez lekarzy z gorzowskiego szpitala. Kamil K. (29 lat) twierdził, że feralnego dnia dziecko wypadło z wózka, czego nie potwierdziła opinia biegłych. Hania aktualnie przebywa w ośrodku opiekuńczym, a jej starsza siostra w rodzinie zastępczej.

Wybuch gazu w Kobiernicach

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: