Gorzów fajka

i

Autor: materiały prasowe szpitala Szpital palaczom nie odpuszcza.

To był bardzo drogi papieros. Ile kosztował? Szpital w Gorzowie walczy z palaczami

2021-01-26 17:00

Pacjent gorzowskiej lecznicy zapłacił 500 złotych za... palenie w szpitalnej toalecie. 60-latek we wtorek w nocy (26.01) postanowił wymknąć się z sali na popularnego "dymka". Mężczyzna trafił do szpitala w trybie pilnym i był w trakcie leczenia, ale nałóg okazał się silniejszy.

- Nie ma naszego przyzwolenia na takie działanie, dlatego wezwaliśmy patrol policji. Ten ukarał mężczyznę najwyższym możliwym w takiej sytuacji mandatem - opowiada lekarz Marek Nowak, chirurg.

To już drugi w ostatnich kilkunastu dniach pacjent przyłapany w szpitalu z papierosem. 

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu, mężczyzna zapalił papierosa w jednej z sali i wywołał niewielki pożar - niedopałek spadł na szpitalne łóżko. W tym wypadku nieodpowiedzialny pacjent można nawet stanąć przed sądem.

Gorzów szpital

i

Autor: Agnieszka Wiśniewska - Szpital w Gorzowie. Nadpalone szpitalne łóżko.

- W takich przypadkach musimy działać bezwzględnie, bez żadnej taryfy ulgowej. To bardzo niebezpieczne sytuacje, które stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko personelu i pacjentów oddziału, ale też wszystkich innych osób przebywających w naszej lecznicy - komentuje Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

W placówkach służby zdrowia obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Mike Tyson, Nicolas Cage - te gwiazdy straciły majątek | ESKA XD - Hotplota #14

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: