Dworcowa Gorzów

i

Autor: Gorzów / Facebook.com

DROGI

To będzie wielka inwestycja! Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Dworcowej... i nie tylko!

2023-05-15 11:02

Roboty mogą się rozpoczynać. Urzędnicy wybrali firmę, która zajmie się przebudową ulicy Dworcowej wraz z torowiskiem, przebudową dróg wraz z infrastrukturą transportu publicznego w rejonie dworca PKP oraz budową Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej i rozbudową Systemu Monitoringu Miejskiego. Szykuje się naprawdę sporo pracy! Kiedy zaczną się roboty?

Przetarg rozstrzygnięty. Kto zajmie się robotami?

Ponad miesiąc czasu urzędnicy analizowali oferty zanim ostatecznie wybrali wykonawcę. W przetargu zgłosiły się bowiem trzy firmy: z Poznania, Warszawy i z Krakowa.

Najniższą kwotę, opiewającą na nieco ponad 23 miliony złotych zaproponowała firma ZUE S.A. z Krakowa i to ona ostatecznie zajmie się pracami. To z kolei oznacza, że miasto będzie musiało dołożyć do inwestycji ponad 7 milionów złotych. Zakładana przez urzędników kwota była bowiem niższa niż proponowane przez firmy oferty.

Kiedy rozpocznie się przebudowa Dworcowej?

Jeszcze w maju planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą, a to oznacza, że realne prace mogłyby się rozpocząć już w czerwcu. Od momentu podpisania umowy firma będzie miała rok na wykonanie inwestycji.

W ramach zadania przebudowana zostanie ulica Dworcowa na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego do placu przed dworcem PKP. Przebudowana zostanie też sieć trakcyjna w obrębie placu przed dworcem PKP. To nie koniec, bo wybudowany zostanie węzeł przesiadkowy, a remont czeka również ulice Składowa i Jancarza. Pojawią się nowe kamery monitoringu i toalety dla podróżnych.

Sonda
Uważasz, ze inwestycje w mieście są dobrze prowadzone?
Krakowskie Przedmieście faluje i pływa. Drogowcy obiecują remont w przyszłym roku