Tim Curry

i

Autor: Alan Light CC BY 2.0 / www.pl.wikipedia.org

Tim Curry od 11 lat jest przykuty do wózka. Mimo paraliżu nie zrezygnował z kina. Czym się teraz zajmuje?

2023-12-22 11:20

Tim Curry to jeden z tych aktorów, których kariera została brutalnie zatrzymania przez niespodziewaną chorobę. Aktor, znany m.in. z filmu "To" oraz "Kevin sam w Nowym Jorku", od lat jeździ na wózku i mimo ogromnych problemów zdrowotnych nigdy się nie poddał i wciąż angażuje się w działalność filmową.

Tim Curry ma w tej chwili 77 lat. To brytyjski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i musicalowy, a także producent filmowy, piosenkarz i autor tekstów piosenek.

Jego kariera nabrała rozpędu w 1973 roku kiedy to zagrał w londyńskim musicalu "The Rocky Horror Show" oraz w późniejszej kinowej wersji "The Rocky Horror Picture Show". W tej chwili kojarzony jest przede wszystkim z roli demonicznego klauna w filmie "TO" - adaptacji horroru Stephena Kinga. Aktor zagrał też w komedii "Kevin sam w Nowym Jorku", gdzie wcielił się w recepcjonistę w hotelu, w którym zatrzymał się Kevin.

Poważna choroba Tima Curry'ego. Aktor skończył na wózku

W trakcie gdy kariera Tima rozkręcała się na dobre, aktor nagle doznał ciężkiego udaru mózgu, na skutek którego stracił mowę i władzę w nogach. Tim, dzięki intensywnej i wymagającej terapii odzyskał zdolność mówienia, ale od momentu udaru, czyli od 2012 roku, porusza się na wózku inwalidzkim.

Bliscy aktora przez prawie rok próbowali ukryć w jak fatalnym stanie znajduje się Tim - prawda została ujawniona dopiero wtedy, gdy było pewne, że aktor nie stanie już więcej na własne nogi.

Tim Curry nie zamierzał się jednak poddawać i powrócił do wykonywania swojego zawodu - chociaż w nieco innej formie niż wcześniej. Obecnie zajmuje się nagrywaniem dubbingów do filmów animowanych czy gier komputerowych. Regularnie pojawia się też na zlotach i konwencjach fanów. I od kilkunastu lat niezłomnie udowadnia, że wszystko jest możliwe - wystarczy tylko pasja, zaangażowanie i ciężka praca.

Anna Guzik jakiej nie znacie. Polska aktorka schudła 14 kilogramów i tak wygląda teraz!

Sonda
Lubisz film "Kevin sam w domu"?
Radio Eska: "Kevin sam w domu". Tak dziś wygląda mama Kevina. Catherine O'Hara ma 69 lat i olśniewa urodą