Znamy datę pogrzebu Bogusława Nowaka

i

Autor: facebook.com/stalgorzow1947 / Canva

pogrzeb

Tego dnia Stal Gorzów pożegna legendę. Znana jest data pogrzebu Bogusława Nowaka

2024-07-11 12:32

W środowe popołudnie żużlową Polskę obiegła bardzo smutna informacja. Zmarł były zawodnik, trener i legenda Stali Gorzów, Bogusław Nowak. Miał 72 lata. W czwartek, 11 lipca, Stal Gorzów poinformowała o dacie pogrzebu tego wybitnego człowieka.

Bogusław Nowak, to istna legenda Stali Gorzów. To on wychowywał najlepszych polskich zawodników urodzonych w Gorzowie i okolicach. Był między innymi pierwszym trenerem Bartosza Zmarzlika na mini żużlu, który jest obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie.

Nowak angażował się w wiele żużlowych i nie tylko sprawach związanych ze sportem. Praktycznie co tydzień był na stadionie im. Edwarda Jancarza, gdzie podziwiał zawodników. Był także ekspertem w ogólnopolskich mediach. Z jego zdaniem zgadzało się wielu zawodników i nie tylko.

Brak nam słów. Dotarła do nas bardzo smutna informacja. Dziś odeszła nasza WIELKA legenda, Bogusław Nowak. Wspaniały żużlowiec, niesamowity człowiek i trener wielu wychowanków Stali Gorzów. Był wzorem dla wielu z nas. Zarząd oraz pracownicy KS Stal Gorzów pragną złożyć rodzinie i przyjaciołom szczere wyrazy współczucia. Cześć Jego Pamięci! - napisała Stal Gorzów w mediach społecznościowych.

Uczeń pożegnał trenera. Smutny wpis Zmarzlika

Smutna informacja dotarła także do wychowanka Bogusława Nowaka, Bartosza Zmarzlika, który przebywał w tym czasie w Manchesterze, gdzie reprezentacja Polski startuje w Speedway of Nations. Zmarzlik oczywiście nie przeszedł obok tej informacji obojętnie i pożegnał swojego pierwszego trenera. - Trenerze, dziękuję za wszystko, czego mnie Trener nauczył – napisał Zmarzlik na facebooku.

Pogrzeb Łukasza Kaczmarka, wychowanka Stali Gorzów

Znamy datę pogrzebu Bogusława Nowaka

Stal Gorzów dzień później, czyli 11 lipca, poinformowała o dacie pogrzebu żużlowej legendy. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 lipca (wtorek) o godz. 10:00 w Gorzowskiej Katedrze. Tam odbędzie się msza święta. Następnie Bogusław Nowak zostanie pochowany o 12:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Żwirowej 5.