Proszek do prania

i

Autor: fot. Canva/ Anetlanda

DOM

Tani proszek dostępny w Polsce najlepszym środkiem do prania. Niemcy są tego pewni

2024-06-12 10:57

Niemieccy naukowcy przeprowadzili badania dotyczące skuteczności detergentów do prania. Porównali ich cenę, skład oraz działanie. Jak się okazuje, najlepszy proszek do prania dostępny jest również w Polsce i jest tańszy niż detergenty znanych marek.

Niemiecka fundacja porównała proszki do prania

Fundacja Stiftung Warentest, zajmująca się przeprowadzaniem porównawczych testów jakości i usług, postanowiła sprawdzić, który z dostępnych na rynku proszków do prania jest najlepszy. Pod ocenę poddane zostały zarówno środki znanych marek, jak i tańsze detergenty dostępne jedynie w dyskontach.

Wyniki badania mogą zaskakiwać! Okazało się bowiem, że najdroższe i znane wszystkim proszki wcale nie są tymi najlepszymi. Pierwsze miejsce przypadło tańszemu produktowi, który w Polsce można kupić za około 40 złotych.

Ten proszek jest najlepszy. Nic nie pierze tak dobrze

Najlepszym proszkiem do prania okazał się Tandil Ultra Plus. To środek do prania tkanin białych oraz kolorowych. Jak informuje producent: łatwo rozpuszcza się w wodzie, nie niszczy tkanin, w swoim składzie posiada Calgon oraz formułę gwarantującą zachowanie kolorów tkanin.

Proszek dostępny jest również w Polsce w sieci sklepów Aldi Nord. Można go kupić również przez Internet, gdzie cena oscyluje w granicach 40 zł za 2 kilogramy. Środek ten, w ocenie badających, uzyskał "dobrą" punktację w prawie wszystkich kategoriach, wyjątkiem była jedynie ochrona tkanin, gdzie uzyskał ocenę "zadowalającą".

Zobacz też: Ma największe policzki świata. Tak wyglądała 36-latka przed operacjami

Sonda
Lubisz robić pranie?

Czy rozpoznasz te polskie potrawy na zdjęciach? Quiz dla prawdziwych smakoszy!

Pytanie 1 z 12
Ta zupa to:
Czy rozpoznasz te polskie potrawy na zdjęciach? Quiz dla prawdziwych smakoszy!
Jaki odkurzacz piorący? Odkurzacz z funkcją prania!