MIASTO

Tak wygląda budowa hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie. Prace są już niemal na finiszu!

2023-06-01 12:39

Budowa hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Słowiańskiej w Gorzowie jest na ukończeniu! W ostatnich dniach przedstawiciele Urzędu Miasta wizytowali budowę obiektu. Jak obecnie przebiegają prace? Galerię zdjęć znajdziecie poniżej. Koniecznie sprawdźcie1

W ostatnich miesiącach wokół gorzowskiej hali było bardzo głośno. Wykonawca zszedł z budowy i zażądał większej ilości pieniędzy za materiały, które od momentu podpisania umowy z miastem mocno podrożały. Radni Sejmiku województwa 17 kwietnia zdecydowali się udzielić miastu dodatkowej pomocy finansowej. Chodziło o dwa miliony złotych.

Od dłuższego czasu prace na budowie hali idą w szybkim tempie. Prace trwają zarówno w środku, jak i wokół budynku.

Hala sportowo-widowiskowa będzie zlokalizowana w pobliżu Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego "Słowianka" przy ulicy Słowiańskiej. Jej projekt ma być zgodny z architekturą istniejącego kompleksu, który składa się z basenów, sztucznego lodowiska i kręgielni. Sam budynek hali będzie spełniał wymogi międzynarodowych federacji sportowych, aby umożliwić rozgrywanie w nim międzypaństwowych meczów w takich dyscyplinach, jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna czy futsal.

Ilu widzów pomieści nowa hala w Gorzowie?

Hala, która pomieści 5 tysięcy widzów, ma pełnić nie tylko funkcję sportową, ale również być miejscem organizacji koncertów, imprez artystycznych, konferencji oraz targów.

Trwa budowa czwartego kręgu Opery Nova w Bydgoszczy
Sonda
Czy cieszysz się z powstającej hali sportowej w Gorzowie?