Hala widowiskowo-sportowa w Gorzowie

i

Autor: Tomasz Kowaluk/Lubuskie.pl

MIASTO

Miasto Gorzów otrzymało dodatkowe dofinansowanie do budowy hali widowiskowo-sportowej przy Słowiańskiej. Znamy szczególy

2023-04-18 9:15

W poniedziałek, czyli 17 kwietnia 2023 r., członkowie Sejmiku województwa zdecydowali się udzielić Gorzowowi Wielkopolskiemu dodatkowej pomocy finansowej. Konkretnie chodzi o kwotę 2 milionów złotych na budowę nowej hali sportowej, która zostanie zlokalizowana w okolicach Słowianki.

Jest dofinansowanie do budowy hali sportowej w Gorzowie

Radni zadecydowali, że miasto Gorzów otrzyma w 2023 roku dodatkowe 2 miliony złotych na dokończenie budowy hali sportowo-widowiskowej.

Prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki, zwrócił się do samorządu województwa 18 marca 2022 roku z prośbą o udzielenie pomocy finansowej w wysokości 6 milionów złotych na budowę hali widowiskowo-sportowej. Prosił o przekazanie tej kwoty w trzech ratach po 2 miliony złotych na każdy rok. Pierwsza rata została przekazana miastu rok temu, a kolejna pomoc finansowa - także o wartości 2 milionów złotych - została zatwierdzona przez radnych województwa w poniedziałek.

Dodatkowo w kwietniu do marszałek wpłynęła prośba prezydenta Jacka Wójcickiego dotycząca większego wsparcia budowy przez samorząd wojewódzki. - W trzecim kwartale tego roku, po przeanalizowaniu wydatków i wpływów do budżetu, zarząd województwa podejmie w tej sprawie stosowną decyzję - poinformował na sesji wicemarszałek Łukasz Porycki.

Gdzie dokładnie znajduje się nowa hala sportowa w Gorzowie?

Hala sportowo-widowiskowa będzie zlokalizowana w pobliżu Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego "Słowianka" przy ulicy Słowiańskiej. Jej projekt ma być zgodny z architekturą istniejącego kompleksu, który składa się z basenów, sztucznego lodowiska i kręgielni. Sam budynek hali będzie spełniał wymogi międzynarodowych federacji sportowych, aby umożliwić rozgrywanie w nim międzypaństwowych meczów w takich dyscyplinach, jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna czy futsal.

Ilu widzów pomieści nowa hala w Gorzowie?

Hala, która pomieści 5 tysięcy widzów, ma pełnić nie tylko funkcję sportową, ale również być miejscem organizacji koncertów, imprez artystycznych, konferencji oraz targów.

Trwa budowa czwartego kręgu Opery Nova w Bydgoszczy
Sonda
Czy cieszysz się z powstającej hali sportowej w Gorzowie?