Gorzów pieniądze

i

Autor: Canva Pro

ZAROBKI

Tak się zarabia w Gorzowie! Najnowszy ranking płac. Gorzów wśród miast o najniższych zarobkach

2023-11-06 13:29

Główny Urząd Statystyczny przedstawił najnowszy ranking średniego wynagrodzenia w największych polskich miastach. Jak się okazuje, Gorzów znajduje się na dole zestawienia, chociaż w porównaniu z ubiegłym rokiem płace i tak wzrosły. Ile średnio zarabiają gorzowianie?

Średnie zarobki w Polsce. W jakich miastach zarabia się najwięcej?

Ranking przedstawiony przez GUS dotyczy średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Analizie poddanych zostało 18 największych miast w Polsce i miast wojewódzkich.

Jak się okazuje pierwsze miejsce pod względem zarobków po raz kolejny zajmuje... Kraków. Tutaj średnie miesięczne wynagrodzenie brutto wynosi aż 9648,37 zł. Na drugim miejscu Warszawa, gdzie zarabia się 8838,48 zł miesięcznie (brutto), a podium zamyka Gdańsk z zarobkami na średnim poziomie 8715,93 zł.

W tych miastach zarobisz najmniej

Po drugiej stronie zestawienia znajdują się miasta, w których średnie miesięczne zarobki są najniższe. Na samym dole tabeli ulokowały się Kielce. To tutaj wynagrodzenie jest najmniejsze i wynosi 6097,82 zł brutto na miesiąc. Z nieco lepszym wynikiem Białystok, gdzie zarabia się średnio 6100,53 zł brutto/miesiąc. Niechlubne podium zamyka... Gorzów Wielkopolski!

Średnie wynagrodzenie w Gorzowie. Ile zarabiają mieszkańcy?

Niestety, jedna ze stolic województwa lubuskiego znalazła się na samym dole zestawienia. Chodzi o Gorzów Wielkopolski, gdzie zgodne z danymi mieszkańcy zarabiają średnio 6208,14 zł brutto miesięcznie.

To i tak lepiej niż w ubiegłym roku, ponieważ w porównaniu z wrześniem 2022 pensje wzrosły aż o 10,4 procent - w największym stopniu w sektorze działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej (wzrost o 28,2 procent).

Dużo lepiej jest w drugiej stolicy lubuskiego, czyli w Zielonej Górze, gdzie średnie zarobki oscylują w granicach 7066,54 zł brutto/miesiąc.

Gorzów przestanie należeć do województwa lubuskiego? Jest propozycja nowego podziału administracyjnego Polski

Sonda
Czy Twoje wynagrodzenie pozwala na zaspokojenie wszystkich potrzeb?
Zarobki polskich gwiazd