Tajniak policyjny

i

Autor: Canva Pro

POLICJA

Przez 19 lat nie powiedział żonie kim jest. Zrozpaczona kobieta sama odkryła prawdę

2023-09-12 10:45

Na Wyspach Brytyjskich na jaw wyszła bulwersująca sprawa. Do mediów zgłosiła się bowiem kobieta, która od 19 lat żyła w związku małżeńskim z policyjnym tajniakiem. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że mężczyzna... zataił swoją prawdziwą tożsamość przed żoną i takie kłamstwo utrzymywał przez kilkanaście lat!

Maria, bo tylko tyle wiadomo o kobiecie, jest w szoku i rozpaczy. Przez 19 lat żyła z mężczyzną, o którym tak naprawdę nic nie wiedziała. Sprawa jest tym bardziej szokująca, że policjant wcale nie musiał ukrywać się przed żoną, ponieważ śledztwa jakie prowadził w żaden sposób jej nie dotyczyły. Funkcjonariusz zajmował się inwigilacją grup anarchistycznych.

Policyjny tajniak podawał się za biznesmena. Żona nie znała jego prawdziwej tożsamości

Mężczyzna przez 19 lat ukrywał nie tylko to czym się zajmuje, ale również swoje prawdziwe imię i nazwisko. Jak się okazało, żonie przedstawił się pseudonimem i taki stan rzeczy utrzymywał prawie dwie dekady.

Jakby tego było mało, fałszywymi danymi podpisał się również... na akcie urodzenia swojego dziecka! Sprawa zbulwersowała brytyjską opinię publiczną.

Ufasz komuś i dobrze się z tą osobą dogadujesz, i nagle okazuje się, że ona przez cały ten czas żyła w kłamstwie, prowadząc podwójne życie – powiedział brat kobiety, w wywiadzie, którego udzielił dziennikowi "The Guardian".

Dane kobiety nie są na razie ujawniane, póki co wolała pozostać anonimowa.

Przełożeni wiedzieli o kłamstwie i... nic nie zrobili

Wszystko wskazuje na to, że policja z Sommerset i Avon już od 2013 roku wiedziała o niewłaściwym postępowaniu swojego podwładnego, jednak sprawa wyszła na jaw dopiero siedem lat później, kiedy oszukiwana kobieta sama odkryła prawdę i zgłosiła się do funkcjonariuszy.

Nie jest jasne, dlaczego podwójny agent miałby w ogóle nawiązać kontakt z kobietą, skoro ani ona, ani jej krewni nie byliby celem operacji inwigilacyjnej.

Niezależne Biuro ds. Dochodzeń w sprawie Zachowania Policji (IOPC) wszczęło postępowanie w tej sprawie.

Zobacz też: Policjant z Gorzowa Wlkp. mistrzem Polski Tour de Pologne

Najprzystojniejsi aktorzy z czasów PRL-u. Rozpoznasz ich wszystkich?

Pytanie 1 z 10
Kto to jest?
Stanisław Mikulski
Policjant uratowal kota na "wiślance"