Sześć milionów złotych dla lubuskich szpitali na zakup niezbędnego sprzętu

i

Autor: mirkosajkov/pixabay.com Sześć milionów złotych dla lubuskich szpitali na zakup niezbędnego sprzętu

Sześć milionów złotych dla lubuskich szpitali. Wszystko w ramach walki z koronawirusem

2020-11-12 19:57

Sześć milionów złotych dla lubuskich szpitali. Wszystko w ramach walki z koronawirusem w regionie. O taką kwotę zostało zwiększone dofinansowanie dla placówek medycznych. Pieniądze przekazał zarząd województwa lubuskiego.

Aparaty EKG czy koncentratory tlenu. Lubuskie szpitale zostaną doposażone w niezbędny sprzęt, który ma pomóc w walce z koronawirusem. O 6 milionów złotych marszałek lubuski zwiększył dofinansowanie dla placówek medycznych. Chodzi o projekt "Lubuskie kontra wirus". Za dodatkowe 6 milionów złotych mają zostać kupione m.in. tomograf komputerowy, aparaty EKG, kardiomonitory, koncentratory tlenu, ssaki medyczne i pompy infuzyjne. Do tego lampy wiruso i bakteriobójcze.

Sprzęt ma trafić do szpitali w Drezdenku, Słubicach, Krośnie Odrzańskim, Ciborzu, Torzymiu, Zaborze i Sulechowie. Wsparcie otrzymają również wojewódzkie ośrodki medycyny pracy w Gorzowie i Zielonej Górze.

Tomograf komputerowy trafi do jednej z lubuskich placówek medycznych

i

Autor: Tomáš Vendiš/wikipedia.org Tomograf komputerowy trafi do jednej z lubuskich placówek medycznych

Od marca samorząd województwa przeznaczył na walkę z wirusem ponad 50 milionów złotych. Za te środki udało się zakupić sprzęt medyczny oraz środki ochrony dla lubuskich szpitali.

Na czym polega tomografia komputerowa?

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?