Policja

i

Autor: Polska Policja/KMP Tarnów zdjęcie ilustracyjne

POLICJA

Szaleńcza jazda młodego kierowcy została w porę zakończona. Otrzymał srogi mandat!

2024-01-17 14:34

Do zupełnie nieodpowiedzialnego zachowania poczynił się pewien 21-latek, który w ostatnich dniach w terenie zabudowanym (m. Klesno) pędził niemal 140 km/h. Jego brawurowa jazda została zatrzymana przez miejscowych policjantów, którzy patrolowali okolicę.

Młody kierowca, którego nieodpowiedzialną jazdę przerwali policjanci z strzeleckiej drogówki, teraz musi ponieść konsekwencje. 21-latek kierujący mercedesem przemieszczał się po drodze wojewódzkiej numer 156 w miejscowości Klesno z prędkością prawie 140 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym.

Dodatkowo, chwilę wcześniej, naruszył zakaz wyprzedzania. Niebezpieczne manewry młodego kierowcy zostały uchwycone na nagraniach kamery zamontowanej w nieoznakowanym radiowozie.

Najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych pozostają brawura, nadmierna prędkość i brak dostosowania prędkości do warunków na drodze. Pomimo powszechnej świadomości większości kierowców, wciąż zdarzają się tacy, którzy ignorują zasady bezpiecznej jazdy, łamią przepisy i tym samym stanowią wyraźne zagrożenie na drodze. Policjanci konsekwentnie reagują na tego rodzaju wykroczenia, zwłaszcza te związane z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości.

Szaleńcza ucieczka 22-latka przed lubuską policją zakończona na drzewie

Młody kierowca zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę, 13 stycznia, o godzinie 20 na drodze numer 156 w Kleśnie, niedaleko Drezdenka, kompletnie nie przestrzegał zasad bezpiecznej jazdy. Rejestrator w radiowozie uchwycił moment, gdy 21-latek poruszał się z prędkością niemal 140 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym i nielegalnie wyprzedzał. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 3,5 tysiąca złotych, nałożyli 30 punktów karnych i zatrzymali mu prawo jazdy.

Kierowcy w oku policyjnego drona! Posypały się mandaty
Sonda
Czy mandaty dla piratów drogowych powinny być jeszcze wyższe?