gorzów szkoły covid 1

i

Autor: Fragles/ archiwum Pustoszeją szkolne ławki w Gorzowie.

Sytuacja w gorzowskich szkołach coraz trudniejsza. Ile klas w izolacji?

2021-11-05 15:54

Urzędnicy przygotowali raport podsumowujący mijający tydzień w placówkach edukacyjnych. Kolorowo niestety nie jest. Covid- 19 atakuje, zarażenia są wśród uczniów i nauczycieli. Co tym samym wiąże się z nauką zdalną.

W sumie w gorzowskich szkołach i przedszkolach odizolowano 58 oddziałów. Najgorzej jest w SP nr 17 przy Warszawskiej, która jeszcze do dzisiaj (5.11) prowadzi naukę zdalną we wszystkich 18 klasach. Uczniowie w poniedziałek (8.11) mają wrócić do szkolnych ław. Sytuacja pandemiczna niepokoi urzędników.

- Ten przyrost jest znaczny, bo na początku tygodnia mieliśmy tylko 40 oddziałów odizolowanych. Najtrudniejsza sytuacja jest w szkołach podstawowych, bo tam aż 45 klas znajduje się na kwarantannach, a w przedszkolach są to cztery grupy dzieci - wyjaśnia Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza.

Nauka online prowadzona jest w SP nr 21 w dziesięciu klasach, w SP nr 1 i 2 po pięć klas , a także w SP nr 5, 7, 13 i 20. W Gastronomiku na kwarantannie jest sześć klas, w Ekonomiku- dwie, a jedna w Elektryku. Jeśli chodzi o przedszkola w domach są maluchy z placówek nr 29 i 30.

Co przyniesie nowy tydzień nie wiadomo, ale dobowe przypadki koronawirusa także w Lubuskiem i w Gorzowie, rosną.

Kraków: protest pracowników i studentów Uniwersytetu Pedagogicznego wobec bezprawnych ich zdaniem zwolnień i upolitycznianiu uczelni

Czy to zapalenie zatok?

Pytanie 1 z 8
Czy czujesz nieprzyjemny ucisk w okolicach twarzy?