gorzów psy sywlester1

i

Autor: mattycoulton/pixabay.com Psy najczęściej chowają się pod koce i kołdry.

Sylwester, fajerwerki i... czworonogi. To nie jest dla nich dobry czas!

2021-12-31 12:13

Dla psów i kotów ostatni dzień w roku jest koszmarny, wywołuje nawet traumę. Wystrzały i huki potrafią tak wystraszyć, że zwierzęta uciekają z posesji. Jak pomóc naszym pupilom przetrwać sylwestrową noc?

Najlepiej byłoby nie zostawiać czworonoga bez opieki. Na ostatni spacer w roku wybierzmy się zanim ruszą pokazy np do godz. 18. Jeżeli wychodzimy z domu trzeba szczelnie zakryć okna, by jak najmniej hałasu dochodziło z zewnątrz. Zostawiamy ulubione zabawki zwierzaka oraz smakołyki.

Warto też przygotować tzw. "oazę" czyli odosobnione miejsce bez okien, dobrze sprawdza się łazienka. Do tego koce, w których pupil będzie mógł się zakopać, ukryć przed światem. Nie wolno psa w pomieszczeniu zamykać. Zostawmy otwarte drzwi, by mógł wybrać, gdzie chce przebywać.

gorzów koty sylwester 1

i

Autor: isakarakus/pixabay.com Koty też szukają zakamarków, by się ukryć.

Jeżeli zostajemy w domu z psem, zachowujmy się normalnie. Można włączyć telewizor, by dźwięki przytłumiły zewnętrzne odgłosy zabaw i wystrzałów.

Z kolei jeśli chcemy podać czworonogowi leki uspokajające, koniecznie trzeba skonsultować to weterynarzem. W Nowy Rok postępujemy podobnie, bo jeszcze fajerwerki będzie słychać.

ESKA XD #039 - TIKTOK TRENDY 2022, STRANGER THINGS 4, RAJSKIE WAKACJE BEZ ŚNIEGU

QUIZ: Sylwester w PRL-u. Pamiętasz te zabawy?

Pytanie 1 z 10
Ozdobna lamówka z frędzelkami, pasmanteryjny symbol Peerelu, służąca do ozdabiania sylwestrowych kreacji nazywała się: