Skrzyżowanie Al. 11 listopada z Olimpijską w Gorzowie

i

Autor: Google Street View

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu 11 listopada z Olimpijską jednak powstanie? Mamy komentarz Urzędu Miasta

2023-02-10 12:01

W połowie stycznia doszło do bardzo poważnego wypadku z udziałem trzech aut na skrzyżowaniu ulic Alei 11 listopada z Olimpijską. Po zdarzeniu wielu gorzowian domagało się tam wybudowania sygnalizacji świetlnej.

Nie minęło kilka minut od wspomnianego wypadku, a w sieci pojawiło się właśnie mnóstwo komentarzy, że w tym miejscu potrzebna jest sygnalizacja świetlna, która znacznie poprawi ruch i przy okazji zmniejszy się liczba kolizji i wypadków. Trudno się nie zgodzić z opiniami mieszkańców.

Problem jest duży, bo skrzyżowanie może i samo w sobie nie jest bardzo skomplikowane patrząc z góry, ale już kierowcom utrudnia życie zwłaszcza w godzinach szczytu, gdy ten ruch jest duży. Nie dość, że droga w obu kierunkach ma kilka pasów, to jeszcze przez środek przejeżdża tramwaj.

Czy na skrzyżowaniu Alei 11 listopada z Olimpijską powstanie sygnalizacja świetlna? Mamy komentarz z Urzędu Miasta

Zwróciliśmy się z pytaniem do Urzędu Miasta, czy faktycznie urzędnicy coś takiego planują w przyszłości. Jak się okazuje, nie jest to wykluczone w przyszłości.

- Informuję, że z uwagi na duże koszty i małą liczbę zdarzeń drogowych, obecnie nie jest rozważana budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Al. 11 Listopada z ul. Olimpijską. Budowa sygnalizacji świetlnej powinna być uzależniona od ilości i rodzaju zdarzeń drogowych, natężenia ruchu pieszych i pojazdów. Nie jest jednak wykluczone, że sygnalizacja w przyszłości tam powstanie - taką informację przekazało nam Biura Miejskiego Inżyniera Ruchu w Gorzowie.

Sonda
Czy na tym skrzyżowaniu potrzebne są światła?