Policja

i

Autor: Radio ESKA

POLICJA

Świeżo upieczona policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę!

2023-05-17 11:11

Ewelina Szafrańska, będąca posterunkową, udowodniła swoją wartość jako policjantka zaledwie trzy dni po ukończeniu podstawowego szkolenia. W czasie wolnym od służby, będąc dzielnicową w gorzowskiej komendzie, zatrzymała pijanego kierowcę i odebrała mu kluczyki.

Mężczyzna miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu, jednak dzięki postawie tej funkcjonariuszki, jego niebezpieczna jazda została przerwana.

Bohaterskie zatrzymanie przez świeżo upieczoną policjantkę!

Funkcjonariuszka do policji wstąpiła we wrześniu 2022 roku. Po przyjęciu została skierowana na szkolenie w Szkole Policji w Słupsku. W czwartek, 11 maja, zakończyła podstawowe szkolenie dla nowych funkcjonariuszy, a już w niedzielę, będąc poza służbą, zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Szybko udowodniła, że posiada umiejętności i cechy potrzebne do skutecznego działania. Nie wahając się, podjęła działania, gdyż była świadoma, że na drodze w Lipkach Wielkich może poruszać się kompletnie pijany mężczyzna.

Kierowca Kia nie był w stanie utrzymać równego toru jazdy. Gdy tylko nadarzyła się okazja, policjantka zatrzymała go i odebrała kluczyki. Natychmiast wezwała patrol na miejsce. Jej podejrzenia zostały potwierdzone po przeprowadzeniu badania alkomatem. 35-letni mężczyzna miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a teraz będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Posterunkowa szybko udowodniła, że nie trafiła do Policji przypadkowo. Jak sama twierdzi, od dawna marzyła o noszeniu granatowego munduru. Wierzymy, że każdego kolejnego dnia będzie zdobywać cenne doświadczenie, które pozwoli jej doskonale wykonywać obowiązki dzielnicowej oraz czerpać satysfakcję z pomagania mieszkańcom.

Zaskakujący finał kontroli drogowej. Policjanci aż przecierali oczy ze zdziwienia
Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za kierownicą?