Gorzów: most pontonowy

i

Autor: Katarzyna Mayer Bzowa z Pixabay Czy taki most stanie w Świerkocinie?

Świerkocin: Czy znajdą się pieniądze na most pontonowy?

2021-02-23 15:00

Most w remoncie, prom nie może pływać, mieszkańcy muszą robić wielokilometrowe objazdy. Wyjściem z sytuacji mógłby być most pontonowy. Ale na jego postawienie potrzeba pieniędzy i to dużych.

Czy most pontonowy pojawi się w Świerkocinie? Burmistrz Witnicy odbył już wstępne rozmowy z przedstawicielami 5 batalionu wojsk inżynieryjnych ze Szczecina. Jednostka dysponuje odpowiednim sprzętem. Wojskowi zadeklarowali pomoc. Trwający remont mostu w Świerkocinie mocno utrudnia życie mieszkańcom. Przez objazdy muszą nadkładać kilkadziesiąt kilometrów. Auta miały być przewożone promem, ale ze względu na wysoki stan rzeki, nie może on pływać. Stąd pomysł, żeby obok remontowanej przeprawy położyć tymczasowy most pontonowy.

Pozostaje kwestia kosztów operacji - wyjaśnia Dariusz Jaworski, burmistrz Witnicy - W Warszawie przy awarii oczyszczalni ścieków koszt ustawienia takiego mostu pontonowego sięgnął prawie 300 tys. zł. Będziemy starali się pozyskać środki z urzędu marszałkowskiego na to, żeby ten most pontonowy ustawić.

Zniszczony most w Świerkocinie remontuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Prace mają zakończyć się w czerwcu. Koszt to ponad 4 miliony złotych.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?