gorzów świątecznie 1

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl Będzie kilkumetrowa choinka i duuużżaa bombka.

Świąteczne oświetlenie montowane w Gorzowie. Co się pojawi?

2021-11-26 18:14

Będzie skromniej niż w latach ubiegłych, ale kilkumetrowych ozdób nie zabraknie. Zatem gorzowianie na pewno poczują klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Iluminacje rozbłysną w Mikołajki i towarzyszyć nam będą przez sześć tygodni.

Zwłaszcza najmłodszych mieszkańców Gorzowa ucieszą między innymi ogromne bombki, aniołowie i bałwan. Centralne ulice miasta, bulwar, ronda oraz drzewa oświetlą łańcuchy gwiazdek, sopli i inne świąteczne elementy. Duże figury tradycyjnie staną w dwóch miejscach.

- Na Kwadracie w okolicach ul. Dąbrowskiego już wkrótce pojawi się ośmiometrowa choinka led, fotel Mikołaja, na którym będzie można usiąść oraz ponad dwumetrowy bałwan. Na Starym Rynku stanie przestrzenna bombka, przez którą będzie można przejść i tuż obok trzymetrowe anioły grające na trąbkach. Nie zabraknie prawdziwego świerku - opowiada Marta Liberkowska z gorzowskiego ratusza.

gorzów świątecznie 2

i

Autor: facebook.com/gorzowPL Trwa rozwieszanie świątecznych ozdób w centrum Gorzowa.

Przy katedrze stanie także prawdziwa choinka- świerk. Świąteczne iluminacje zaświecą 6 grudnia i postaną do 16 stycznia. Urzędnicy na montaż, ozdoby i ich utrzymanie wyda prawie 300 tysięcy złotych. Tyle wynosiła pula zabezpieczona przez miasto.

Przypomnijmy- oświetlenie w tym roku skromniejsze, bo w przetargach firmy chciały pół miliona złotych i więcej. Zatem prezydent Gorzowa zdecydował, że to za drogo i skorzystał głównie z dekoracji, które posiada urząd.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Skoki narciarskie - jak dobrze znasz się na skokach?

Pytanie 1 z 10
Skoki narciarskie w 1908 roku w Polsce zadebiutowały w miejscowości: