SPORT

Sukces gorzowskich koszykarek na inaugurację Areny Gorzów! Zobacz zdjęcia z tego widowiska

2023-12-18 10:37

Takich emocji gorzowscy kibice dawno nie doświadczyli! W sobotę (16.12) na nowej hali widowiskowo-sportowej Arena Gorzów, ktora tego dnia była wypełniona po brzegi, odbył się pierwszy mecz. Zawodniczki Polskiej Strefy Inwestycji Enei Gorzów pokonały KGHM BC Polkowice!

Zacięty mecz gorzowskich koszykarek

Gorzowskie koszykarki zafundowały swoim kibicom niezwykle emocjonujące widowisko! Mimo, że od pierwszych minut spotkania polkowiczanki narzuciły swoje tempo gry to mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 93:89 dla ekipy z Gorzowa.

O wygraną jednak łatwo nie było. Zespół z Polkowic ani na chwilę nie zamierzał odpuścić i przez większość spotkania to właśnie on był na prowadzeniu. Gorzowiankom co jakiś czas udawało się odrobić straty, ale rywalki celnymi trójkami ponownie odskakiwały.

O wygranej zdecydowała ostatnia kwarta

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:29 na korzyść Polkowiczanek. W drugiej również to rywalki były górą i gorzowianki przegrały 19:21. Dopiero w trzeciej kwarcie Akademiczki zaczęły odrabiać straty i doprowadził do wyniku 23:19. Jednak prawdziwe, wielkie emocje miały dopiero nadejść!

Czwarta kwarta to coś co kibice kosza zawsze chcieliby oglądać. Emocje sięgały zenitu!

Myślę, że poziom zaprezentowany przez oba zespoły był wysoki. Polkowice były doskonałe szczególnie w pierwszej połowie. Aby wygrać ten mecz, musieliśmy dużo zmienić. Cała odprawa polegała na tym, aby dziewczyny zmotywować, by grały agresywniej, bo inaczej Polkowice po nas przejadą. Sama końcówka to po prostu rewelacja. Wygranie z tak dobrym zespołem jak Polkowice świadczy o tym, że umiemy grać wysoko. Bardzo się cieszę, że tylu ludzi przyszło i mam nadzieję, że to co zobaczyli, skłoni ich do przyjścia następnym razem - powiedział Dariusz Maciejewski, trener z Gorzowa.

Ostatecznie gorzowiankom udało się wyszarpnąć cenne punkty i mecz zakończył się wynikiem 93:89.

Arena Gorzów wypełniona po brzegi!

To była wymarzona inauguracja nowej hali widowiskowo-sportowej. Arena Gorzów sprawdziła się świetnie, a kibice mogli oglądać to niezwykłe widowisko we w pełni nowoczesnej i przestronnej hali. Nic dziwnego, ze na trybunach zebrał się prawie komplet publiczności.

Lepszego scenariusza na otwarcie hali nie mogliśmy sobie wyobrazić. Prawie komplet kibiców na żywo nas dopingujących, nasze dzieci z programu “Nauka, Sport, Przyszłość”, wielu ludzi, którzy pewnie po raz pierwszy byli na koszykówce - dodał trener Dariusz Maciejewski.

Kolejny mecz w ramach rozgrywek Basket Ligi Kobiet gorzowianki rozegrają po świętach, w środę 27. grudnia. Wtedy też zmierzą się na wyjeździe z KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz. Natomiast następny ligowy mecz na Arenie dopiero 6. stycznia.