gorzów pożar Tuczno

i

Autor: facebook.com/OSP Dobiegniew W Tucznie spłonęło ponad 200 hektarów, straty to 3 mln zł!

Sucha jak wiór – ściółka w lubuskich lasach. Leśnicy apelują o ostrożność!

2022-08-05 12:41

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie wydała komunikat o wprowadzeniu w Lubuskiem III najwyższego stopnia zagrożenia pożarowego. Co to oznacza? Czego nie wolno robić?

Słoneczna aura kusi, by spędzać czas na łonie natury. Do piątkowego wieczora (5.08) w Gorzowie i okolicach upały w granicach 35 stopni, w nocy powyżej 20. Zaprószenie ognia od niedopałka czy grilla to sekunda, a ogień rozprzestrzeni się błyskawicznie. Wilgotność ściółki jest bardzo niska.

- Tego deszczu było dużo, dużo za mało. Jest rzeczywiście tragicznie sucho. Więc najlepiej nie palmy ognia w lesie w żaden sposób, w żadnym przypadku, w żadnym miejscu. Papieros - niedopałek trzeba porządnie zgasić, a nie go wyrzucić - przestrzega Bartłomiej Mądry z gorzowskiej straży pożarnej.

gorzów pożar Santocko

i

Autor: facebook.com/OSP-Santocko W czerwcu OSP Santocko gasiło pożar lasu.

Susza to pełne ręce pracy gorzowskich strażaków. Codziennie wyjeżdżają do gaszenia łąk, pól czy nieużytków. Gdy zauważymy pożar trzeba natychmiast poinformować służby. Dzwonimy pod numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej - 998 lub pod ogólny - 112.

Sara James zachęca do słuchania piosenki Taka sama

QUIZ. To coś dobrego czy złego? Szalony test! Masz 50 proc. szans

Pytanie 1 z 12
Czarny kot spokojnie, z godnością i charakterystyczną dla swojego gatunku nonszalancją, przechodzi Ci drogę w poprzek. Według starego przesądu to coś dobrego czy złego?